Dom i Wnętrze

Filtr do ekspresu Krups EA8808

Po zakupie nowego ekspresu do kawy należy pamiętać nie tylko o wyposażeniu go w dobrej jakości ziarna, ale również zapewnienie mu optymalnych warunków do produkowania małej czarnej. Jednym z najważniejszych jest udostępnienie mu idealnej jakości wody, którą będzie mógł swobodnie używać podczas produkowania kawy. Filtr do ekspresu Krups EA8808 jest idealnym wyborem, który jest w stanie zapewnić gwarancję jakości wody dostarczanej do ekspresu.

Filtr do ekspresu Krups EA8808 – mechanizm działania

Działanie filtra do ekspresu Krups EA8808 nie jest bardzo skomplikowane. Przede wszystkim całe swoje działanie zapewnia odpowiedniej budowie, która przystosowuje go do filtrowania wody pochodzącej z kranu. Jego najważniejszym elementem jest występowanie w jego budowie węgla aktywnego mającego formę małych, okrągłych granulek. Każdy z nich zawiera w sobie ogromną ilość drobinek węgla aktywnego zbudowanych w ten sposób aby zwiększyć powierzchnię filtrującą sprawiając, że filtr działa jeszcze efektywniej. Podczas przepływania wody przez filtr do ekspresu Krups EA8808 wydostają się z niej takie zanieczyszczenia jak chlor, pestycydy czy metale ciężkie. Zostają one ulokowane we wnętrzu filtra, który gromadzi ich coraz większą ilość oczyszczając przepływająca wodę. Po upływie czasu (zaleca się co około 2 miesiące) trzeba wymienić filtr na nowy. Bowiem mniej więcej po takim czasie traci możliwości do pochłaniania zanieczyszczeń sprawiając, że woda nie jest już poprawnie filtrowana. Wtedy należy zamontować nowy filtr do ekspresu.

Najczęściej wymiana odbywa się co wcześniej wspomniane 2 miesiące. Jednak nie ma reguły – mówi się, że jeden filtr jest w stanie przefiltrować wodę potrzebną do zrobienia około 250 filiżanek kawy. I tak w przypadku ekspresu domowego będą to około 2 miesiące, a w przypadku ekspresu firmowego być może 2 tygodnie…

Podsumowanie

Zakup zestawu filtrów do ekspresu do kawy jest koniecznością. Chyba nikt nie kupuje ekspresu po to, aby pić niskiej jakości kawę, w której znajduje się spora ilość zanieczyszczeń.

 

 

Previous ArticleNext Article