Motoryzacja

Lokalizacja GPS samochodu ciężarowego

Bezpieczeństwo samochodów często podczas wyjazdów na długodystansowe trasy przewoźnicze jest zagrożone. Czyha na nie niebezpieczeństwo w postaci wielu złodziejów, którzy chcą zagarnąć ciężarówki wraz z zawartością dla siebie. Są to bardzo drogie samochody dlatego wiele osób chce nielegalnie zmienić ich właściciela. W takich najgorszych wypadkach lokalizacja GPS samochodu ciężarowego jest zbawieniem. Jednak złodzieje wiedzą jak wymontować większość lokalizatorów GPS. Jednak system telematyczny może być wyjątkiem…

 

Lokalizacja GPS samochodu a wbudowany system telematyczny

 

Lokalizacja GPS samochodu ciężarowego jest niezwykle ważnym elementem, który uratował już nie jeden pojazd. Jednak tak jak to już było wcześniej wspomniane standardowe lokalizatory mogą nie wystarczyć. Bardzo łatwo je wymontować co sprawia, że bywają po prostu bezużyteczne. Systemy telematyczne posiadają wbudowane moduły GPS, które umożliwiają śledzenie pojazdu niezależnie od miejsca w którym się znajduje. Największym ich atutem jest fakt, że cały system telematyczny jest wbudowany w komputer pokładowy więc po prostu ciężej jest go znaleźć. Gwarantuje to, że nawet w przypadku kradzieży pojazdu złodziej zostanie przyłapany na gorącym uczynku przez połączenie sił przedsiębiorcy i lokalnych władz.

 

Lokalizacja GPS samochodu ciężarowego to nie wszystko co oferuje wbudowany system telematyczny. W dzisiejszych czasach jest wykorzystywany przez bardzo szerokie grono przedsiębiorców, którzy sprawnie zarządzają swoją firmą przewozową. Dzięki temu potrafią oni zoptymalizować koszty poprzez redukcję spalania bardzo drogiego paliwa czy też zapewnić dodatkową ochronę poprzez monitoring stanu technicznego pojazdu. Sami kierowcy mają ogromne ułatwienie w postaci kontaktu z serwisem w przypadku awarii i usterek na drodze czy też posiadają pomoc w postaci automatycznego odczytywania danych z tachografu. W program z takim pakietem zalet po prostu warto zainwestować!

 

Podsumowanie

 

Systemy telematyczne są bardzo istotnymi systemami, które wpływają na funkcjonowanie największych firm przewozowych. Warto zainstalować je we własnej firmie, która dzięki nim będzie tylko progresować.

Previous ArticleNext Article