Dom i Wnętrze

Drewniany dom z poddaszem – co warto o nim wiedzieć?

Coraz więcej osób decyduje się na kupno działki oraz budowę domu. Najprostszym i najchętniej stosowanym patentem jest kupno gotowego projektu domu z drewna. To olbrzymia oszczędność czasu oraz pieniędzy, szczególnie kiedy nie mamy specjalnych wymagań odnośnie kubatury, ale interesuje nas funkcjonalność budynku.
Niezwykłą popularnością cieszą się domy z poddaszem użytkowym i garażem. Pomimo niepozornego wyglądu domki te posiadają ok. 150 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. To niezwykle dużo – czteroosobowa rodzina z pewnością poczuje się niezwykle komfortowo w takim wnętrzu. Na parterze umieszczono przestronny salon oraz otwartą kuchnię. Takie rozwiązanie pozwala na organizowanie przyjęć bez konieczności pozostawiania gości samych sobie. Na parterze znajduje się także łazienka. Na poddaszu urządzono strefę nocną dla całej rodziny: znalazły się tu trzy sypialnie oraz łazienka. Każdy z domowników może mieć swój pokój: rodzice własną sypialnię, dzieci – swoje pokoje do zabawy i nauki. Dla wygody mieszkańców w projekcie umieszczono także garaż.

Budownictwo lekkie

Producent domów szkieletowych udowadnia, że budowa własnego domu nie musi być okupiona latami wyrzeczeń! Dzięki możliwościom, jakie daje nowoczesne budownictwo lekkie, możemy postawić własny, wymarzony dom już w kilka miesięcy. Ponadto, koszt inwestycji i utrzymania ekologicznego domu z drewna jest nawet kilkukrotnie niższy niż wydatki, jakie generuje budowa domu tradycyjną metodą.

Zalety domu z poddaszem

Projekty domów drewnianych cechują się przede wszystkim prostą, elegancją linią. Wiele to przeszkleń, przez co można mieć pewność, iż w środku domu zawsze będzie wiele naturalnego światła. Niewielka ilość detali na zewnątrz okaże się wabikiem na estetów – projektanci postawili na trwałe materiały oraz stonowaną kolorystykę.
Dla wielu osób wygląd domu może wskazywać, że nie jest on obszerny. Nic bardziej mylnego – zadbano o to, aby wnętrze odznaczało się przede wszystkim przestronnością.
Warto wykorzystać naturalne atrybuty tego rodzaju konstrukcji. Obszerny dach pozwoli na zastosowanie paneli słonecznych. Dzięki nim poczynić można wielkie oszczędności na ogrzewaniu wody.
 

Previous ArticleNext Article