Ciekawe

Rajskie wakacje na Dominikanie

Dominikana jest coraz częściej odwiedzana przez Polskich turystów – zachęcają ich przede wszystkim atrakcyjne ceny, jak i nietuzinkowość tego kierunku podróży. Wakacje na Dominikanie mogą okazać się wypoczynkiem naszego życia, o ile tylko wcześniej zapoznamy się z możliwościami, jakie daje ta rajska wyspa.

Wczasy pod palmami

Dominikana to kraj leżąc na Morzu Karaibskim, drugi względem wielkości w tym regionie – tuż po Kubie. Dominikana zajmuje 2/3 wyspy, pozostała część to Haiti. Turystyka w tym regionie jest niezwykle silnie rozwinięta – turyści mogą liczyć na bogatą ofertę hotelową, liczne punkty gastronomiczne i dodatkowe atrakcje. Jako kraj wyspiarski Dominikana szczyci się przede wszystkim wspaniałymi plażami. Wypoczynek na miękkim, złocistym piasku pod palmami jest tym, o czym marzy większość Polaków! Podróż w te strony nie jest krótka, jednak wspaniałe krajobrazy wynagradzają wielogodzinny lot.

Atrakcje dla aktywnych

Poza wylegiwaniem się na plaży czy nad brzegiem hotelowego basenu na wyspie można spędzić aktywnie czas. Wpływa na to przede wszystkim bliskość wody – amatorzy żeglarstwa czy kitesurfingu nie będą zawiedzeni! Wspaniałe Morze Karaibskie kryje wiele tajemnic – przekonają się o tym osoby decydujące się na kurs nurkowania. Osoby ceniące trekking mogą zwiedzać wyspę na wiele sposobów. Najpopularniejsze są oczywiście samochody z wypożyczalni, ale do dyspozycji turystów są także skutery, rowery oraz … konie! Hippika na wyspie z pewnością przyniesie wiele radości!
Osoby ceniące nietypową kuchnię poczują się tu doskonale – w ofercie licznych restauracji i barów znajdziemy owoce morza, ale też słodkie owoce egzotyczne, których próżno szukać w polskich sklepach. Wszystko to w towarzystwie wybornych soków naturalnych i lokalnych alkoholi.

Previous ArticleNext Article
emwiecej.pl o.pl aria.org