Dom i Wnętrze

Domy szkieletowe, które wypierają tradycyjne budownictwo

Boom budowlany w Polsce trwa w najlepsze – świadczą o tym kolejne inwestycje deweloperów oraz poszukiwania nowych gruntów do zabudowania. Szukając mieszkania czy domu wolnostojącego z pewnością będziemy mieli wiele interesujących ofert – znajdziemy je u deweloperów w sieci, na rynku wtórnym. To, co jednak zwraca uwagę, to bardzo wysokie ceny, bardzo często będące marżą deweloperską. Czy istnieje sposób na własny kąt bez jej płacenia?

Dom drewniany – poznaj go z bliska

W Polsce coraz więcej mówi się o domach drewnianych w konstrukcji szkieletowej. Taki rodzaj zabudowania przywędrował do nas ze Skandynawii i Kanady. Domy budowane w ten sposób są znacznie lżejsze, ale i tańsze. W Polsce ich budowę oferują firmy takie jak mawit.com.pl. Od czego zacząć, jeśli interesuje nas dom tego typu?

Domy w konstrukcji szkieletowej zaproponują nam wykwalifikowane firmy. Poza samym wybudowaniem wiele z nich posiada interesujące projekty domów drewnianych, zarówno piętrowych, jak i tych z możliwością zabudowania poddasza. Większość z nich ma również garaże oraz podjazdy. Ważna informacja jest taka, że domy drewniane można rozbudować po kilku latach od ich postawienia.

Budowa domu – ile trwa?

Wszystko zależy od tego, czy dom ma zostać oddany w stanie surowym zamkniętym czy też w stanie deweloperskim. Szacuje się, że może być to czas od 2 do 8 miesięcy. Dodatkowo topowe firmy zaproponują nam także kompleksowe wykończenie domu wewnątrz, w tym instalacja schodów czy kafelkowanie. Sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku – zastosowanie drewna sprawia, że nie ma potrzeby oczekiwania na ładną pogodę. Jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty.

Jakie są koszty postawienia domu drewnianego? Szacuje się, że koszty są mniejsze w stosunku do domów murowanych o ok 35%. To naprawdę wiele!

 

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ucieczka-z-miejsca-kolizji/ zobacz wiecej https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/