Dom i Wnętrze

Jak urządzić łazienkę w nowoczesnym stylu?

Jednym z najchętniej wybieranych stylów we współczesnych wnętrzach, jest styl nowoczesny, unikający nadmiernego zdobnictwa oraz ciężkich, przytłaczających form. Nowoczesna łazienka zachwyca prostotą i elegancją. W jaki sposób urządzić łazienkę w tym stylu?

Nowoczesne rozwiązania

Styl nowoczesny dąży do minimalizmu, dlatego wszelkie nieestetyczne i osobiste elementy powinny być sprytnie ukryte. Przykładowo, kosmetyki powinny znajdować się w eleganckich, nie rzucających się w oczy szafkach.Meble oraz ceramika łazienkowa w stylu nowoczesnym to niezwykle istotne elementy, mające duży wpływ na całościowy efekt. Płytki powinny być utrzymane w stonowanej kolorystyce, a szafki powinny mieć proste kształty i gładkie, pozbawione zdobień fronty. Idealną propozycją są także stylowe wanny asymetryczne, które czynią każdą łazienkę bardziej luksusową. Warto pamiętać o tym, że ogromne znaczenie ma spójny, dopasowany styl. Dlatego najlepiej byłoby, gdyby wanna, umywalka i WC pochodziły z tej samej kolekcji i miały podobną stylistykę.

Wysoka jakość materiałów

Styl nowoczesny nie może istnieć bez dobrej jakości materiałów wykończeniowych. Tu nie ma miejsca na niższej klasy produkty, wszystko powinno być nienagannie wykonane i stylowo zaprojektowane. Łatwo się można domyślić, że łazienka w nowoczesnym stylu nie należy do najtańszych rozwiązań! Przykładowo, designerskie wanny asymetryczne kosztują sporo więcej, niż zwykłe, prostokątne modele. Również za eleganckie płytki i stylową, minimalistyczną armaturę łazienkową trzeba zapłacić więcej. Dlatego nie każdy może pozwolić sobie na to, aby urządzić wnętrze w stylu nowoczesnym!

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne

Dla kogo nadaje się styl nowoczesny?

Wnętrza w stylu nowoczesnym spodobają się osobom, które lubią mieć wszystko uporządkowane i świetnie dopasowane do siebie. Często są to ludzie klasy średniej i wyższej, których stać na wysokiej jakości, kosztowne materiały.Styl nowoczesny to dobry wybór dla osób, które poszukują harmonii i spokoju w swoim domu. Stonowane kolory i łagodne, geometryczne kształty sprawiają, że w takim wnętrzu można zrelaksować się i odpocząć.Wiele osób uważa, że styl nowoczesny jest zimny i niezbyt przytulny. Takim ludziom bardziej spodobać się mogą wnętrza w stylu skandynawskim, które są połączeniem nowoczesnych rozwiązań i ciepłych, przyjemnych dla oka materiałów, takich jak grube dywany czy drewniane meble. To udany kompromis pomiędzy nowoczesnością, a klasycznymi stylami wnętrz. Styl skandynawski cieszy się w Polsce w ostatnich latach wyjątkową popularnością.

Previous ArticleNext Article