Dom i Wnętrze

Domy inteligentne – pozwól sobie na luksus wygodnego życia

Domy inteligentne to technologia zyskująca coraz więcej zwolenników w Polsce. Rozwiązanie to dedykowane jest bowiem nie tylko do domów wolno stojących, ale również do klasycznych, blokowych mieszkań. Czym są domy inteligentne? W skrócie: jest to dom odpowiadający na potrzeby swoich mieszkańców. Decydując się na stworzenie instalacji domu inteligentnego w naszych mieszkaniach mamy możliwość lepszego dopasowania konkretnych parametrów (Np. temperatury) oraz lepszej ochrony domu.

Jak stworzyć dom inteligentny?

Do stworzenia instalacji domu inteligentnego konieczne jest zamontowanie czujników naściennych. To one będą regulowały pracę zaworów gazu czy wody, działanie elektryczności, zamków centralnych w domach, działanie bramy wjazdowej, rolet zewnętrznych. Wszystkie czujki komunikują się ze sobą przy pomocy radiowej czy też WIFI. Całością zarządza właściciel lokalu poprzez dedykowaną aplikację. Korzystanie z niej przez smartfona czy też tablet jest bajecznie proste!
Czy dom inteligentny to rozwiązanie dla każdego? Zdecydowanie tak. Dzięki możliwości sterowania konkretnymi parametrami bez konieczności wstawania z kanapy osoby starsze nie będą zmuszone do nadmiernego wysiłku. Rozwiązanie to przypadnie do gustu też młodym, ceniącym nowoczesne rozwiązania.
Źródło: www.ferguson-digital.eu

Previous ArticleNext Article