Ciekawe

Czym jechać do ślubu

Branża ślubna ewoluuje. Pewne mody przychodzą i odchodzą. Dotyczy to również samochodów ślubnych. Wybierane obecnie modele różnią się od tych popularnych pięć, czy dziesięć lat temu. Auta do ślubu można pożyczyć od znajomych lub rodziny – w końcu w obecnych czasach stać nas na dobre samochody i na pewno któryś wujek, czy kolega z pracy dysponuje modnym Jaguarem, czy wysokiej klasy Mercedesem. Jeśli jednak nie mamy nikogo, od kogo moglibyśmy pożyczyć samochód lub gdy generalnie wolelibyśmy tego nie robić, pozostaje odwiedzić wypożyczalnię. Tam na pewno znajdziemy odpowiadający nam model.

Samochód do ślubu kiedyś i dziś

W dzisiejszych czasach ślubny samochód to jedna z głównych pozycji na liście weselnej. Nie szczędzimy pieniędzy na auto, tak jak nie szczędzimy ich na wynajęcie sali w pałacu, czy dobry zespół. Ślub i wesele mają być jak z bajki. Kiedyś tak nie było. Mało kto jeszcze w latach 80-tych, czy 90-tych mógł poszczycić się jakimkolwiek autem, a ten kto dysponował dużym i eleganckim wozem był już prawie królem. W tamtych czasach nie było wypożyczalni, a ludzie – najczęściej z mocno okrojonym budżetem ślubnym – pożyczali samochody od rodziny i znajomych.
Popularne modele ślubnych samochodów
Jeśli chodzi o popularne modele ślubnych samochodów, to wyraźnie widać jak z roku na rok zmienia się moda. Zupełnie w czym innym niż dzisiaj gustowaliśmy jeszcze pięć lat temu. Do niedawna pary do ślubu woziły głównie limuzyny – był to bowiem symbol luksusu i bogactwa. Obecnie odchodzi się od nich – prawie nie widać już na ulicach przystrojonych kwiatami długich limuzyn w letnie sobotnie popołudnia. Ich miejsce zajęły unikalne auta zabytkowe, stare samochody PRLu, a ostatnio – dwuosobowe kabriolety z miejscem jedynie dla małżonków. Teraz stawia się na klasę, a nie na bogactwo.

Koszty wynajęcia ślubnego auta

Koszt wynajęcia auta do ślubu zależy głównie od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest sam samochód – jego klasa, marka oraz czy jest zabytkowy, czy nie – wszystko to brane jest pod uwagę w wycenie. Drugim czynnikiem jest pakiet, który wybierzemy. Niektóre wypożyczalnie oferują pakiety godzinowe (płacimy wówczas za czas, kiedy korzystaliśmy z pojazdu), a niektóre – cenę stałą za standardowy przejazd ślubny (4 godziny/250 km). Cena zawiera wówczas dojazdy do: Pana Młodego, Panny Młodej, fotografa, kościoła lub USC oraz sali weselnej. Niezależnie od pakietu, w cenę wypożyczenia powinien wliczony być elegancko ubrany kierowca oraz dekoracja samochodu. Przykładowo, w Warszawie za Audi A6 zapłacimy 600 zł, za Wołgę GAZ-21 – 900 zł, za auto retro marki Austin Princess – 1400 zł, a za limuzynę Lincoln 100’’ – 1500 zł. Wybór jest nieograniczony, a każdy na pewno znajdzie coś dla siebie i na własną kieszeń.

Previous ArticleNext Article