Dom i Wnętrze

Dom w stylu ambiente

W języku hiszpańskim słowo ambiente oznacza środowisko, nastrój, otoczenie, atmosferę, czyli to wszystko, co decyduje o jakości naszej egzystencji. Dom, w którym żyje się szczęśliwie, to nie tylko budynek, ale całość tworzona z tym, co go otacza. To miejsce sprzyjające pogodnemu przebywaniu i radości, cudownej koegzystencji, czerpaniu przyjemności z bycia blisko natury.

Styl ambiente

Niezwykle twórcze interpretacje stylu ambiente prezentuje marka Internorm, której realizacje i propozycje znajdziemy tutaj: okna-internorm.pl. Jedna z nich to przepiękna linia okien ambiente. Tradycyjna i niezwykle elegancka, doskonale dookreślająca dom, w którym stawia się na współistnienie i otwarcie na świat.
Mocno wyprofilowane krawędzie okien prezentują się uroczo i pomagają stworzyć baśniową stylizację architektoniczną. Dodatkowo można uzupełnić je szprosami i okiennicami, które wyczarują rustykalny dom i połączą go z ogrodem utrzymanym w podobnym charakterze. Przekonamy się, że okna pasywne marki Internorm inspirują na wiele sposobów.

W ogrodzie

Okienne stylizacje świetnie łączą budynek z ogrodem. Stanowią takie zespolenie aranżacyjne architektury i przestrzeni natury. Można uzupełnić je klasyczną werandą lub tarasem, na którym ustawimy rattanowe meble w stylu ambiente. Lekkie, fantazyjne, a jednocześnie eleganckie. Styl ambiente wyraża nasze podejście do życia, w którym istotną rolę odgrywa czerpanie radości z tego, co nas otacza.

We wnętrzach

Piękne życie rozgrywa się nie tylko w ogrodzie, lecz we wnętrzach. Ważne, żeby panowała w nich dobra atmosfera. Właśnie taka w stylu ambiente. Dobre okna pomogą nam zadbać o nią w sensie dosłownym. Zapewnią ciepło jesienią i zimą. Ułatwią wietrzenie. Ale też pomogą wyczarować piękne wnętrze. Wystarczy dobrać do nich subtelne zasłony lub rolety.

Previous ArticleNext Article