Ciekawe

Derka dla konia

Już nawet małe dzieci, bawiące się konikami-maskotkami, czują potrzebę przykrywania ich, żeby nie zmarzły i dobrze się czuły. To elementarne poczucie troski należy rozwijać. Także wtedy, gdy dzieci mają kontakt z prawdziwymi zwierzętami. Jeśli wprowadzamy je do świata stadniny, to warto im przekazać podstawową wiedzę z zakresu dbania o konie.

Derka jak kołderka

Można opowiedzieć dzieciom o tym, że konie to żywe i czujące istoty, o które należy dbać trochę jak o człowieka. Pomaga w tym derka jak kołderka. To prawda, derka dla konia pełni funkcję koców czy pledów. Zapewnia zwierzęciu ciepło w chłodne dni. To jej najważniejsza funkcja. Powinna znajdować się na wyposażeniu każdej stajni (zwłaszcza zimą), podobnie jak czaprak dla konia czy ochraniacze. Te wszystkie rzeczy ułatwiają dbanie o zdrowie zwierzęcia, które przecież ciężko pracuje, dostarczając nam atrakcji i rozrywki.

Derka jak moskitiera

Oprócz derek, które typowo ogrzewają konia, znajdziemy też bardzo praktyczne derki przeciwowadowe. Naprawdę się przydają, gdy dokuczają koszmarne owady. Derka przeciwowadowa skutecznie osłoni końską skórę. Niczym moskitiery montowane w drzwiach czy oknach, zwiększa komfort i przydaje się szczególnie latem.

Derka jak parasolka

Kiedy pada deszcz, a zwierzę przebywa na zewnątrz, niezastąpiona okazuje się z kolei derka przeciwdeszczowa. Najlepiej, gdy posiada ona też część szyjną, czyli nieprzemakalny kaptur. Fantastyczna ochrona podczas deszczowego dnia. Taka derka powinna znaleźć się w każdej stajni.

Derka rehabilitacyjna

Specjalistyczne zastosowanie ma natomiast derka rehabilitacyjna, która w szczególny sposób pozwala zadbać o zdrowie konia. Poprawia m.in. krążenie, wpływa pozytywnie na regenerację i przygotowuje zwierzę do podejmowania wysiłku fizycznego.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-egzamin-na-prawo-jazdy/ https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/porady/przeglad-auta-z-gazem/