Motoryzacja

Jak obchodzić się ze skórą samochodową?

Wnętrze każdego samochodu wymaga opieki, aby wciąż dobrze się prezentowało. Szczególną troską trzeba jednak otoczyć skórzane wnętrza, które wyjątkowo łatwo jest zniszczyć. Regularne czyszczenie i malowanie są konieczne, aby skóra nie straciła blasku.

Renowacja skóry

Zwykle renowacja skóry wygląda bardzo podobnie. Najpierw przy pomocy odpowiednich środków wykonuje się profesjonalne czyszczenie. Kiedy natomiast zostanie ono już zakończone, skóra jest gładka i nie ma na niej w ogóle brudu, użyta może zostać w końcu farba do skóry samochodowej.
Takie postępowanie jest typowe dla renowacji wynikającej ze zniszczeń będących efektem wpływu czasu na skórę. Użytkowanie skóry, jej wycieranie, ale również osadzanie się kurzu i innego brudu sprawiają, że po pewnym czasie traci ona atrakcyjny wygląd. Dlatego też, warto raz na jakiś czas bez konkretnego powodu po prostu użyć farby do skóry samochodowej.

Naprawa skóry

Czymś nieco innym jest naprawa skóry samochodowej. Niemniej jednak, często wygląda ona bardzo podobnie do zwyczajnej renowacji. Podobnie jak w przypadku renowacji, zacząć trzeba od mycia skóry. Brudnej skóry nie warto naprawiać, ani malować, gdyż cały bród wyjdzie na wierzch po zakończeniu pracy.
Kiedy skóra jest umyta, można zrobić jedną z dwóch rzeczy. Czasem, wykonuje się tę samą czynność co podczas renowacji, czyli maluje się skórę farbą do skóry samochodowej. Jednakże, rozwiązanie tego typu jest sensowne tylko wtedy, gdy zniszczenie skóry jest mało widoczne i tylko powierzchowne. W innym przypadku, sama farba do skóry samochodowej na pewno nie będzie wystarczająca.
Cięższe zniszczenia, widoczne gołym okiem rysy, przetarcia i głębokie dziury w skórze naprawia się płynną skórą. Jest to środek, z którego z powodzeniem mogą korzystać nie tylko profesjonaliści. Ukrywa on niedoskonałości na skórze. Trzeba jednak pamiętać, że kiedy płynna skóra już wyschnie, trzeba mimo wszystko ją pomalować.

Jak nie popełnić błędu?

Nie każdy decyduje się na to, aby samodzielnie prowadzić renowacje skórzanego wnętrza samochodu. Wydaje się jednak, że jest tu wskazane nieco więcej odwagi, gdyż renowacja, a nawet naprawa skóry to nic specjalnie trudnego.
Umiejętności i cechy jakie trzeba posiadać to pewna ręka oraz precyzja i cierpliwość. Jeśli ma się to wszystko, zarówno farba do skóry samochodowej jak i płynna skóra nie będą niczym strasznym. Często tak naprawdę bezinwazyjne i skuteczne czyszczenie skóry okazuje się najtrudniejszym etapem renowacji.
Artykuł powstał w oparciu o amteriały znalezione na Lakiery24.com

Previous ArticleNext Article