Ciekawe

Zoptymalizowany łańcuch logistyczny

Logistyka – co wiecie na jej temat? Na pewno każdy z Was może je kojarzyć z logicznym myśleniem. Jest to bardzo dobre skojarzenie, które dalej prowadzi nas do pracy na magazynie. Możecie nie uwierzyć, ale każdy magazynier musi wyróżniać się taką umiejętnością, dzięki czemu praca jest o wiele łatwiejsza, szybsza, co przy wysyłaniu dostaw jest bardzo ważne.

Odpowiednie ułożenie towarów

W takiej logistycznej pracy bardzo ważne są pojemniki, które umożliwiają szybsze pakowanie, układanie, magazynowanie i wysyłanie wszystkich towarów. Otóż wystarczy do tego bardzo prosty przykład. Wyobraźcie sobie magazyn centralny, gdzie czekolady, ketchupy, makarony, owoce wszelakiej maści, części do samochodów, zeszyty do szkoły, farby dla domu zmieszane są ze sobą razem, nie są zapakowane ani posegregowane. Jak myślicie, czy w takim momencie, kiedy przyjdzie wysłać odpowiednie farby do domu dla sklepu budowlanego, a owoce do sklepu spożywczego będzie łatwo je znaleźć? Łatwo się domyślić, że nie. A teraz wyobraźcie sobie sytuację taką samą, tyle że wszystko ułożone jest w odpowiednio przeznaczonych do tego pojemnikach, na wybranych regałach i z odpowiednią etykietą? Tak, oczywiście. W takim magazynie praca idzie o wiele lepiej i szybciej, a dostawy wysyłane są w odpowiednim tempie.

Specjalnie dobrane pojemniki KLT

Na rynku, już jakiś czas temu pojawił się pojemnik KLT, które usprawniają łańcuch logistyczny w branży samochodowej. Ich przeznaczenie jest takie, aby wszystko było dobrze schowane oraz w bezpiecznych i solidnych pojemnikach. Dzięki specjalnej budowie w dnie znajdują się otwory, przez które może być odprowadzana woda. Są również na rynku dostępne pojemniki KLT, które podłogę mają wyposażoną w składane nóżki oraz w specjalne rowki do układania. Dzięki temu można je bezpiecznie magazynować i układać, również w tym momencie kiedy są one napełnione. Dzięki specjalnie zamontowany, chwytakom można je przenosić ręcznie, jak również za pomocą specjalnych urządzeń, które na magazynie ułatwiają układania wszelkich towarów. Warto również zwrócić uwagę na ich wymiary. Wszystkie są tak dostosowane, aby odpowiednio zmieściły się do transportu na paletach. KLT logistics to znak mądrego magazynowania.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stackable-containers/vda-klt-range/

Previous ArticleNext Article
zobacz zobacz Kwietnik kubik w stylu loft z drewna i metalu