Dom i Wnętrze

Znajdź sposoby na funkcjonalny taras!

Coraz cieplejsze dni sprawiają, że chętniej spędzamy czas na spacerach i we własnych ogrodach. Takie chwile są cenne – możemy nie tylko dotlenić organizm, ale i wystawić skórę na ciepłe promienie słoneczne. Aranżując przydomowy taras możemy niewielkim nakładem sił stworzyć miejsce, z którego korzystać będą wszyscy domownicy. Taka strefa relaksu przy domu sprawi, że wiele czasu latem spędzimy właśnie na świeżym powietrzu.

Jak zaaranżować przydomowy taras?

Podstawą są oczywiście meble tarasowe. Wybierajmy komplety dedykowane do użytku na zewnątrz. Kupując od topowych producentów możemy mieć pewność, że meble takie będą odporne na zmienne warunki atmosferyczne, silne promieniowanie słoneczne, wilgoć.

Zadaszenie taras u – co wybrać?

Aby skutecznie chronić się przed słońcem dawniej wybieraliśmy parasole słoneczne, które można było ustawiać zarówno w ogrodach, jak i na tarasach. Dzisiaj do wyboru mamy bardziej kompleksowe rozwiązanie. Zadaszenie tarasóww formie nowoczesnej tarasoli to strzał w dziesiątkę, jeśli pragniemy, aby nasz taras był zarówno funkcjonalny, jak i piękny.

Czym są tarasole?

Tarasola to nowoczesne rozwiązanie, którego zadaniem jest skutecznie chronić przed słońcem, ale i deszczem. Konstrukcje tarasoli wznoszone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo, zabezpieczonych przed działaniem wilgoci. Dachy tarasoli tworzone są na kilka sposobów. Jednymi z najchętniej wybieranych są dachy lamelowe, tworzone z aluminiowych elementów obracających się o 360 stopni. Poprzez konkretne ustawienie lameli możliwe jest wpuszczenie większej ilości światła, jak również poprawienie cyrkulacji powietrza. Drugi rodzaj dachu to dachy z tkaniny poliestrowej wzbogaconej poliuretanem. Dach taki skutecznie chroni przed promieniami słonecznymi, deszczem. Jest on też zabezpieczony przed wnikaniem brudu.

Previous ArticleNext Article