Ciekawe

Złóż wniosek i odzyskaj zwrot podatku z Niemiec w kilku prostych krokach. Rozliczenie podatku jeszcze nigdy nie było tak proste!

Liczba Polaków w Niemczech oscyluje wokół 2 milionów. Część z nich to osoby tylko tam pracujące, czyli przebywające przez kilka miesięcy. I właśnie one mogą się ubiegać o zwrot podatku z Niemiec. W zależności od wysokości dochodu, ulg podatkowych i innych elementów, może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Średni czas otrzymania pieniędzy na konto bankowe wynosi od 4 do 6 miesięcy. Jakie obowiązują procedury z niemieckim urzędem skarbowym – Finanzamt? Nie wiesz, co zrobić w pierwszej kolejności? Skontaktuj się z Borsuk Podatki i nie martw się o formalności.

Co jest potrzebne do zwrotu podatku z Niemiec?

Niezbędnym do rozliczenia z Finanzamt, są dokumenty o nazwie Lohnsteuerkarte, czyli karta podatkowa i zaświadczenie podatkowe Lohnsteuerbescheinigung. To z ich pomocą bez problemu zwrot podatku z Niemiec trafi na Twoje konto. Zawierają one informacje o wysokości wynagrodzenia otrzymywanym w roku podatkowym i podatku dochodowego. Otrzymujemy go od pracodawcy nie później niż przed 28 lutego, w formie elektronicznej lub papierowej. Dzięki kancelarii Borsuk nie musisz obawiać się o formalności. A jaka jest kwota zwrotu? Klienci kancelarii Borsuk mogą liczyć nawet na kwotę rzędu kilkuset euro, co jest solidnym zastrzykiem gotówki budżetu domowego.

Rozliczenie podatku z Niemiec. Kto musi się rozliczać?

Obowiązek składania zeznania podatkowego mają ci podatnicy, którzy pracują w Niemczech legalnie, a ich dochód w ciągu roku przekroczył 10700 euro. To również osoby, które miały przez cały ten okres kilku pracodawców. Obowiązek deklaracji podatkowych dotyczy także emerytów i rencistów. 

Na https://borsukpodatki.pl/ znajdziesz szczegółowe informacje na temat zwrotu podatku z Niemiec, przysługujących Tobie ulg, druki do pobrania czy pełen opis procedur w innych krajach. Odzyskaj łatwo podatek z Niemiec z Borsuk Podatki. Nie bój się formalności i terminów. Pobierz dokumenty, wypełnij je i wyślij na adres kancelarii lub drogą elektroniczną, a my zajmiemy się resztą!

 

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje Industrialna dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft https://beesafe.pl/porady/umowa-kupna-sprzedazy-ciagnika/