Zdrowie i Uroda

Ziołowe tabletki do ssania na gardło

Podrażnienie błon śluzowych gardła i ich przesuszenie wynikać mogą z wpływu czynników otoczenia, np. dymu papierosowego, zanieczyszczeń powietrza, nadwyrężania głosu. Dyskomfort i suchość gardła towarzyszą także infekcjom górnych dróg oddechowych, utrudniając połykanie i generując odruch kaszlu. Rozwiązaniem tych problemów są tabletki do ssania na gardło.

Skuteczność z natury

Ziołowe tabletki do ssania na gardło wykazują całe spektrum działań kojących i leczących gardło. Duża zawartość witamin i minerałów sprzyja wzmocnieniu miejscowych mechanizmów odpornościowych. Część ziół działa też odkażająco na błony śluzowe.
Obecność śluzów roślinnych odbudowuje ochronny płaszcz błony śluzowej gardła, który pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie. Zapobiega także przyleganiu drobnoustrojów do ściny gardła. Olejki eteryczne dają efekt inhalujący i antyseptyczny.

Tymianek i podbiał- duet doskonały

Jednymi z najczęściej spotykanych składników tabletek do ssania na gardło są zioła: tymianek i podbiał. Stosowane są w stanach przeziębienia, kaszlu, chrypki i podrażnienia gardła. Zioła te uzupełniają swoje działanie, co czyni je niezwykle skutecznymi składnikami tabletek na gardło.
Tymianek rozrzedza wydzielinę górnych dróg oddechowych i ułatwia jej odkrztuszanie, ponadto działa bakteriostatycznie. Tak wielotorowe działanie pomaga zahamować rozwój infekcji. Z kolei podbiał działa ściągająco i osłaniająco na błonę śluzową gardła oraz krtani i strun głosowych.

Ziołami w infekcję gardła

Wielu osobom ziołowe tabletki do ssania na gardło kojarzą się z delikatnym działaniem, niewystarczającym w przypadku infekcji gardła. To błąd! Ziołą doskonale nawilżają śluzówkę i łagodzą podrażnienia, działając powierzchniowo, jednak ich działanie jest znacznie bardziej zaawansowane.
Niektóre zioła, np. szałwia, mięta czy rumianek słyną z właściwości antyseptycznych, działając wewnątrz zainfekowanych komórek nabłonka gardła. Skutecznie hamują rozwój wirusów i bakterii, działają przeciwzapalnie i wspomagają samooczyszczanie gardła z drobnoustrojów.
Grafika pochodzi ze strony Gardimax.pl

Previous ArticleNext Article