Dom i Wnętrze

Zanim wstawisz meble do kuchni

W kuchni może nam się pracować naprawdę bardzo wygodnie i przyjemnie pod warunkiem, że prawidłowo rozmieścimy w niej sprzęty i meble kuchenne.
 

Od czego zależy sposób w jaki ustawimy meble kuchenne?

Sposób w jaki zagospodarujemy swoją kuchnię, jak ustawimy w niej meble kuchenne zależy od kształtu i wielkości pomieszczenia. Nie w każdym da się je ustawić tak, aby nie trzeba było pokonywać zbyt dużych odległości czy bez wchodzenia na drabinę, aby wyjąć rzeczy, które znajdują się w wiszących szafkach. Meble kuchenne możemy ustawić w jednym rzędzie tak, że stworzą one ciąg roboczy w kształcie linii prostej. Ale meble mogą również stać w dwóch prostopadłych lub równoległych do siebie rzędach. W kuchniach otwartych z wyspą często stosowanym sposobem zabudowany jest ta na planie litery U. Bardzo wygodnym sposobem jest kuchnia, w której jest kącik jadalny. Można go urządzić w kuchni, której szerokość to przynajmniej 240 centymetrów. Jeżeli chcemy, aby zmieścił się w niej stolik dla 3 osób, szafki ustawiamy tylko w jednym rzędzie. W kuchni, która jest większa, która ma szerokość 250-270 centymetrów swobodnie zmieści się stół dla czteroosobowej rodziny. W tym przypadku komfortowo jest wybrać zabudowę na planie litery L.
 

Wybieramy rodzaj blatów

Blaty robocze w szafkach mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów. Wygodną pracę zapewni nam blat, którego szerokość wynosi przynajmniej 50 centymetrów. Najdłuższy blat umieszczamy na lewo od zlewozmywaka – to na nim będziemy przygotowywać posiłki. Blaty mogą być wykonane z laminowanej płyty wiórowej, konglomeratu, naturalnego kamienia. Kuchnia musi też być dobrze oświetlona. Stosujemy w niej nie tylko oświetlenie ogólne. Osobne źródła światła montujemy również od spodu szafek wiszących. Osobne źródło światła montujemy także, gdy w kuchni znalazło się miejsce dla stołu.

Previous ArticleNext Article