Ciekawe

Wystrój łazienki w XXI wieku – wanny asymetryczne

Ostatnie lata przyniosły dużą różnorodność w kwestii wystroju wnętrz. Obecnie każdy może dopasować kolorystykę i meble do własnego gustu, a duży wybór w większości sklepów budowlanych jedynie ułatwia ten proces. Największe zmiany pojawiły się w kwestii wystroju łazienki, a różne modele wanien i sedesów dają szerokie pole do popisu każdej osobie urządzającej to pomieszczenie.

Kolory kafelek ściennych i podłogowych

Jeszcze kilkanaście lat temu największą popularnością cieszyły się jasne kafelki, które rozjaśniały łazienkę i nadawały jej charakterystycznego klimatu. Popularne były kafelki białe, kremowe lub pomarańczowe, które w połączeniu z pasującymi fugami doskonale wpasowywały się w stylistykę każdej łazienki. I choć bez wątpienia było to dobre rozwiązanie, cały schemat wydawał się dość powtarzalny i w całym wystroju brakowało miejsca na oryginalność.
Jasne kafelki wciąż cieszą się dużą popularnością, jednak na rynku można znaleźć te całkowicie inne. Mowa tu oczywiście o ciemnych kafelkach, dostępnych w kolorach takich jak bordowy, granatowy czy nawet czerń. Ich nietypowa stylistyka pozwala na urządzenie łazienki w indywidualnym, oryginalnym stylu, co jest ważna dla każdego fana nowoczesnych i ekstrawaganckich rozwiązań. W połączeniu z białymi meblami wyglądają one bowiem naprawdę ciekawie, nadając całej łazience ciekawego, niepowtarzalnego wyglądu.

Wanny asymetryczne czyli swoista nowość na rynku

Jeszcze nie tak dawno klasyczne wanny owalne zaczęły powoli ustępować miejsca tym prostokątnym, które lepiej wpasowują się w zabudowę łazienki i całkowicie zmieniają jej wygląd na bardziej nowoczesny. Dlatego dla osób nieco starszej daty, które od zawsze posiadały w swojej łazience wanny owalne, prawdziwym szokiem musiało być pojawienie się wanien asymetrycznych. Występują one często w formie narożnej, przez co zajmują jeszcze mniej miejsca niż wanny prostokątne i pasują nawet do łazienek o małej powierzchni użytkowej.
Główną cechą wanien asymetrycznych jest, jak sama nazwa wskazuje, odstąpienie od jakichkolwiek zasad symetrii. Ich kształt jest nieregularny, nierówny z obu stron, a w przypadku niektórych modeli bardziej prostokątnych ich brzegi wydają się nieregularnie odcięte. Ich nietypowa stylistyka i oryginalny wygląd spodobają się więc każdej osobie, która ceni sobie swoistą ekstrawagancję przy wystroju wnętrz. Jednak jak wiadomo, nowoczesne rozwiązania nie przypadną do gustu każdemu. Niektóre osoby preferują tradycjonalizm, który, wbrew pozorom, nadal jest w cenie.
Więcej informacji znajdziesz na stronie 1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne

Previous ArticleNext Article