Ciekawe

Wyjątkowe drinki bezalkoholowe

Polacy coraz chętniej wybierają do picia wódki smakowe oraz słabsze alkohole. Rośnie również grupa konsumentów, którzy wybierają drinki, zarówno te z zawartością alkoholu, jak i drinki bezalkoholowe. Co stoi za ich popularnością i kto je najczęściej wybiera?

Czym są drinki bezalkoholowe

Drinki na bazie alkoholu zawierają różne rodzaje wódek, win czy whisky, do których dodawane są różne dodatki smakowe, a całość jest uzupełniana dodatkiem wody gazowanej lub soku owocowego.
W drinkach bezalkoholowych nie stosuje się alkoholu, ale ich smak jest analogiczny jak w przypadku popularnych drinków bez alkoholu. W wersji bezalkoholowej występują jednak tylko wybrane drinki, jak popularne mojito, pinacolada czy drinki z dużą zawartością soków cytrusowych.
Jako produkty gotowe zarówno drinki bezalkoholowe, jak i zawierające alkohol, dostępne są w butelkach lub kartonach o niewielkiej pojemności, zwykle do 350 ml, co pozwala na podanie dwóch porcji gotowego drinka.

Popularne smaki drinków bez alkoholu

Wśród drinków bezalkoholowych producenci wskazują kilka smaków, które przede wszystkim są oferowane jako produkty gotowe do spożycia. Najczęściej w ich składzie pojawiają się owocowe soki, dodatki smakowe czy cukier trzcinowy.
Jednym z najpopularniejszych drinków bezalkoholowych jest mojito, w którego składzie znajduje się sok z limonki czy dodatek mięty. Oba składniki mają działanie orzeźwiające i pobudzające.
Kolejnymi drinkami, które są popularne także w wersji bezalkoholowej, jest pinacolada, bazująca na połączeniu słodkiego ananasa z kokosem, oraz różne rodzaje drinków, w których łączy się soki owocowe. Wszystkie drinki bezalkoholowe powinny być serwowane jako drinki mocno schłodzone, dzięki czemu zawarte w nich składniki owocowe działają pobudzająco.

Kiedy sięgnąć po drink bez alkoholu

Drinki, w których składzie nie ma alkoholu, są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą pić alkoholu. Do tej grupy zalicza się kobiety w ciąży czy karmiące, ale również kierowców, którzy w czasie imprezy nie mogą pić alkoholu.
Drinki typu juicer, które zawierają w swoim składzie same soki owocowe, mogą mieć działanie mocno pobudzające. Połączenie soku z limonki, soku pomarańczowego i grejpfrutowego z guaraną to również podstawowe składniki, występujące w wielu napojach energetycznych.
Dlatego schłodzone drinki owocowe mogą być wykorzystywane także jako napoje pobudzające i dostarczające organizmowi niezbędnej energii.
Artykuł powstał we współpracy z Bezalkoholowe.com

Previous ArticleNext Article