Ciekawe

Wycieczka do krajów Beneluksu

Belgia, Holandia oraz Luksemburg należą do najmniejszych i jednocześnie najbardziej zaludnionych krajów w Europie. Mimo swoich niewielkich rozmiarów oferują turystom moc atrakcji, nie tylko związanych ze zwiedzaniem zabytkowych budowli. Co warto zobaczyć w krajach Beneluksu? Czy podróż tam jest droga?

Belgia, Holandia i Luksemburg z bliska

Kraje Beneluksu odznacza doskonała sieć drogowa, dlatego przemieszczanie się od miasta do miasta to prawdziwa przyjemność. Zwiedzając takie miasta jak Bruksela, Gouda, Amsterdam, Haga czy Antwerpia będziemy mogli podziwiać wspaniałe uliczki, wystawy w galeriach oraz muzeach, skosztować regionalnych przysmaków. Dla wielu osób największa atrakcją są słynne pola tulipanów, które kwitną tu od marca do lipca.
Holandia kojarzona jest również z potężnymi wiatrakami, które dawniej wspomagały tutejsze gospodarstwa. Nie sposób zwiedzać tego kraju bez skosztowania wspaniałych, aromatycznych serów!
Odwiedzając Brukselę koniecznie wybierzmy się n stare miasto i obejrzyjmy zabytkowy rynek. Jako pamiątkę przywieźmy ze sobą pudełko belgijskich czekoladek.
Jak dostać się do krajów Beneluksu? To proste – busy do Belgii kursują każdego dnia z największych miast w Polsce.

Previous ArticleNext Article