Dom i Wnętrze

Wybór szafy do pokoju dziecięcego

Wyposażenie w pokoju dziecięcym powinno być przede wszystkim bezpieczne oraz komfortowe a jego cała aranżacja kolorowa i przytulna. Najważniejszymi elementami w pokoju malucha jest łózko, biurko oraz szafa. Obecnie na rynku producenci oferują szeroki wybór mebli dziecięcych, które można zakupić w komplecie.

Wewnętrzny układ szafy

Szafy do pokoju dziecięcego znacznie różnią się od tych, które stoją w przedpokoju, sypialni czy też garderoby. We wnętrzu szafy, oprócz miejsca na ubrania, na półkach znajdują się także zabawki, przybory szkolne, kolorowanki, książki, gry oraz wiele innych akcesoriów oraz gadżetów często używanych przez malucha. Praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie tak zwanych koszy wysuwnych, które są doskonałym miejscem na przechowanie sprzętu sportowego.

Zewnętrzny wygląd

Podczas zakupu warto zwrócić szczególną uwagę na wygląd zewnętrzny szafy. Rodzice powinni wybrać szafę, która będzie służyłam dziecku przez lata. W tym celu unikać należy motywów przedstawiających bajkowe postacie lub dziecięce obrazki. Wraz z wiekiem dziecko zmieni gust i gdy trochę dorośnie okaże się, że szafa jest zbyt dziecinna i nie pasuje do pozostałej aranżacji pokoju. Przydatnym oraz bezpiecznym rozwiązaniem są także drzwi przesuwne, które posiadają system samodomykaczy.

Previous ArticleNext Article