Dom i Wnętrze

Właściwości okleiny modyfikowanej

Od pewnego czasu w sklepach możemy zakupić okleinę modyfikowaną. Coraz więcej klientów decyduje się na jej zakup. Zatem czym jest ten produkt i co sprawia, iż staje się on coraz bardziej popularny?

Czym jest okleina modyfikowana i gdzie może być stosowana?

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy chcieliśmy zmienić wygląd swoich mebli, stosowaliśmy okleinę samoprzylepną. Jest to bardzo łatwy w montażu produkt, ponieważ wymaga od nas jedynie zdolności manualnych. Tego typu okleinę bardzo łatwo przykleić na różnego rodzaju meble, jak i również drzwi. Jednak okleina samoprzylepna miała jedną ogromną wadę. Mianowicie był to produkt bardzo słabej jakości, który po krótkim czasie ulegał zużyciu, przez co nasze meble wyglądały nieestetycznie.
W miarę upływu lat, na rynku pojawiła się pewna innowacja. Jest nią okleina modyfikowana, która charakteryzuje się znacznie lepszymi własnościami od poprzedniego produktu. Należy mieć świadomość, iż w części tego typu okleina powstaje z naturalnych drzew. Jednak do jej produkcji używa się zaledwie kilku gatunków. Początkowo każda kłoda drzewa jest skrawana obwodowo, kolejno materiał jest poddawany barwieniu. Następnie arkusze są klejone za pomocą specjalnego kleju. Taką oleinę modyfikowaną możemy stosować podczas produkcji mebli, a także instrumentów muzycznych.

Własności okleiny modyfikowanej

Okleiny modyfikowane są materiałami, które charakteryzują się dużą elastycznością, dzięki temu możemy je w bardzo łatwy sposób formować. Również należy mieć świadomość, iż w przeciwieństwie do forniru naturalnego, okleina modyfikowana ma bardzo dużą powtarzalność wzorów, a przede wszystkim usłojenie. Warto dodać, iż fornir modyfikowany również pozbawiony jest wszelkich wad materiałowych, które może zawierać fornir naturalny. Decydując się na zakup okleiny modyfikowanej nie musimy się martwić, iż na jaj powierzchni znajdziemy sęki lub też zbyt przerośnięte słoje, jak i również różnego rodzaju nieestetycznie wyglądające przebarwienia.
Okleiny modyfikowane są doskonałą alternatywą dla oklein samoprzylepnych. Charakteryzują się przede wszystkim znacznie lepszymi własnościami wytrzymałościowymi. Ponadto w sklepach możemy znaleźć bardzo duży wybór różnorodnych wzorów oraz odcieni, które z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającemu klientowi.

Previous ArticleNext Article