Dom i Wnętrze

Meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej

Wyposażenie kuchni w lokalu gastronomicznym wymaga zainwestowania w rozwiązania, które będą wyróżniać się szczególnie dużą trwałością. Dlatego do produkcji takiego wyposażenia wykorzystuje się jedynie materiały, spełniające najwyższe standardy.

Dlaczego stal nierdzewna?

Meble gastronomiczne są wykorzystywane w dosyć specyficznych warunkach. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że tego typu sprzęt będzie poddany bardzo intensywnej eksploatacji. Dodatkowo zostanie narażony na nieustanny kontakt z wodą. Dlatego w przypadku takiego wyposażenia konieczne jest wykorzystanie materiału o wysokiej trwałości, odpornego na działanie wody, a także wysokich temperatur. Te cechy posiada stal nierdzewna.
Jest to materiał, który ma szereg ważnych zalet. Jest nie tylko odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale także na działanie różnych środków chemicznych. Dodatkowo bez problemu znosi nieustanny kontakt z wodą i nie ulega korozji pod wpływem wilgoci. Trzeba pamiętać, że w przypadku kuchni w restauracjach czy stołówkach meble gastronomiczne będą narażone na kontakt z wodą w dużo większym stopniu niż ma to miejsce na przykład w domowych kuchniach.

Łatwe czyszczenie

Meble powinny być także łatwe do czyszczenia. Wynika to z faktu, że w przypadku zaplecza gastronomicznego ogromną rolę odgrywa zachowanie higieny. Dlatego wyposażenie będzie systematycznie myte przy użyciu odpowiednich środków.
W przypadku mebli gastronomicznych wykonanych ze stali nierdzewnej nie stanowi to większego problemu. Jak już zostało wspomniane taki materiał dobrze znosi kontakt z wodą oraz z różnymi substancjami chemicznymi. Jednocześnie usuwanie zabrudzeń z gładkiej, stalowej powierzchni jest stosunkowo łatwe i szybkie. Dzięki temu meble będą nie tylko higieniczne, ale zachowają także estetyczny wygląd.

Trwałość

Ogromną zaletą mebli gastronomicznych ze stali nierdzewnej jest ich bardzo duża trwałość. Zakup wyposażenia, które znajdzie się na zapleczu lokalu gastronomicznego to niemały wydatek. Dlatego warto zdecydować się na wybór rozwiązań, które będą rzeczywiście wykonane z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu wyposażenie zachowa swoją wysoką funkcjonalności, a także estetyczny wygląd przez wiele lat i pomimo intensywnej eksploatacji.
Na rynku działa wiele sklepów, które sprzedają meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej. Wśród dostępnego wyposażenia można znaleźć wiele rozwiązań takich jak stoły robocze, regały, wózki transportowe, szafki, czy okapy. Dzięki temu bez większych problemów uda się skompletować wyposażenie przeznaczone do konkretnego lokalu gastronomicznego zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Previous ArticleNext Article