Dom i Wnętrze

Uczymy dziecko porządku – przechowywanie

Coraz więcej rodziców nie wymaga od dzieci zachowania porządku w pokoju. Argumentują to zmęczeniem dziecka po przedszkolu lub szkole czy też braku przebicia przez upór dziecka. Jest t spory błąd. Dziecko, które od najwcześniejszych lat nie jest zachęcane do sprzątania w późniejszych latach tym bardziej będzie niechętne do pomagania w pracach domowych.
Już przedszkolak poradzi sobie z chowaniem zabawek na swoje miejsce oraz porządkowaniem ubrań. Warto zachęcać dziecko do tego poprzez wspólne wykonywanie tych czynności.
Aby nauczyć dziecka porządku możemy skorzystać też z przedmiotów takich jak plastikowe pudełka, kosze na zabawki – wszystko, w czym można przechowywać. Dziecko powinno znać miejsce klocków, pluszaków, samochodzików.

A może funkcjonalna komoda?

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie pokoju dziecka i jednocześnie na zachęcenie go do składania swoich ubranek w jedno miejsce są komody dziecięce. Są one tworzone na podstawie prostych projektów, jednak to, co je skutecznie wyróżnia to wspaniała, bajkowa kolorystyka. Komody takie są też odpowiednio zabezpieczone przed przypadkowym przytrzaśnięciem sobie palców – wszystko przez systemy zwalniające na szynach szuflad. Szuflady w komodach dziecięcych nie są głębokie przez co dziecko nie będzie miało żadnych trudności z sięganiem po głębiej wsadzone ubrania.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous ArticleNext Article