Turystyka

Trzy najpopularniejsze wycieczki fakultatywne w Turcji

 

Turcja to jedno z najpiękniejszych państw na świecie z niezwykle bogatą historią i kulturą. Wielu turystów przyjeżdża do Turcji, by poznać jej historię, zobaczyć piękne zabytki i naturalne atrakcje. Wiele osób decyduje się także na wycieczki fakultatywne, które pozwalają na lepsze poznanie kraju.

Pamukkale i Hierapolis

Pamukkale to jedno z największych cudów natury na świecie. To miejsce, w którym można podziwiać białe tarasy utworzone z wapienia, które przez wieki zostały ukształtowane przez wodę geotermalną. Wyróżniającą się atrakcją tego miejsca jest także to, że na tym obszarze znajdują się pozostałości starożytnej miejscowości Hierapolis. Ta rzymska osada była znana dzięki swoim gorącym źródłom i pochylonej Wieży Leandrosa. Organizatorzy wycieczek fakultatywnych oferują zwiedzanie tych miejsc w ciągu jednego dnia. Na miejscu można zobaczyć tarasy z bliska, wejść do gorących źródeł i zobaczyć pozostałości starożytnych rzymskich budowli, takich jak baseny, łuki i teatry.

Rejs po Zatoce Fethiye

Zatoka Fethiye to piękne i malownicze miejsce, w którym można zobaczyć piękne krajobrazy i cieszyć się śródziemnomorskim słońcem. Zatoka jest znana z powodu swojego czystego turkusowego morza i skalistych formacji. Na wycieczce fakultatywnej można zobaczyć wiele miejsc i atrakcji na Zatoce Fethiye, takich jak Wyspa Gemiler, która jest starożytną osadą grecką, a także piękne plaże i malownicze osady rybackie. Wieczorem organizatorzy także oferują spotkanie z tzw. delfinem, czyli specjalnym, który pokazuje akrobatyczne układy na wodzie.

Cappadocia Baloney Adventure

Cappadocia to jedno z najsłynniejszych miejsc w Turcji i jedno z najpiękniejszych na świecie. Charakteryzuje się wyjątkowymi krajobrazami, w których skały wapienne przybierają kształt stożków, kopuł i parabolicznych kul. Są one zwane „fairy chimneys” a ich piękno zostanie z pewnością na zawsze w naszej pamięci. Wycieczki balonowe w Cappadocia to prawdziwa atrakcja, ponieważ umożliwiają zobaczenie krajobrazu z kosmicznym punktu widzenia. Poranny lot balonem umożliwia zobaczenie wschodu słońca nad Cappadocia, co sprawia, że ​​doświadczenie jest jeszcze bardziej magiczne. Na spacerze dzięki balonom można zobaczyć malownicze doliny, pola winorośli i stare miasta wykute w skałach, co z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Turcja wycieczka fakultatywna – dlaczego warto?

Wycieczki fakultatywne w Turcji, organizowane przez alaynaonline.pl, to doskonały sposób na odkrycie tego pięknego kraju na wiele różnych sposobów. Każde z wymienionych wyżej wycieczek oferuje coś wyjątkowego i zapewne zostanie niezapomnianym doświadczeniem dla każdego turysty, który odwiedzi Turcję.

Previous ArticleNext Article