Motoryzacja

Jedziesz na wakacje samochodem? Sprawdź ceny paliwa w Polsce!

Wakacje samochodem a koszty paliwa – jak ograniczyć wydatki?

Wybierając się na wakacje samochodem, warto wcześniej sprawdzić aktualne ceny paliw w kraju. To pozwoli Ci dobrze zaplanować wyjazd tak, aby auto na trasie spaliło jak najmniej, a tankowanie nie generowało wysokich kosztów podróży. Ograniczenie wydatków związanych wyjazdem na wakacje autem jest możliwe na kilka sposobów:

 1. Wybieraj trasy o mniejszym natężeniu ruchu.
 2. Staraj się jeździć ekonomicznie – mniejsze spalanie to mniejsze koszty.
 3. Tankuj tam, gdzie ceny paliw na stacjach są atrakcyjniejsze.
 4. Planuj wakacje samochodem z wyprzedzeniem – unikniesz kosztownych niespodzianek w trakcie podróży.

Warto dodać, że cena paliwa (Orlen) w okresie wakacyjnym ulegnie obniżeniu. Koncern zdecydował się na powrót do wakacyjnych obniżek cenowych – nawet do 30 groszy za litr paliwa.

Wakacje samochodem to świetna przygoda, o ile masz w pełni sprawny pojazd. Jak o to zadbać? Wbrew pozorom często najlepszą zmianą jest wymiana na nowy model. Jeżeli nie chcesz narażać się na duże wydatki, możesz postawić na leasing samochodów używanych w Car&More, gdzie wybierzesz auto z pakietem ubezpieczenia OC, AC i assistance.

Chcesz dowiedzieć się więcej o motoryzacji? Zajrzyj koniecznie na: autonadrodze.pl

Aktualne ceny paliw w Polsce – benzyna i diesel

Wybierając się na wakacje samochodem, zawsze należy przeanalizować aktualne ceny paliw na stacjach. Poniżej znajdziesz uśrednione ceny benzyny i diesla w województwie dolnośląskim, pomorskim, zachodnio-pomorskim, warmińsko-mazurskim i małopolskim.*

Dolnośląskie:

 • Benzyna – 6,55 zł
 • Diesel – 6,19 zł

Pomorskie:

 • Benzyna – 6,45 zł
 • Diesel – 6,11 zł

Zachodniopomorskie:

 • Benzyna – 6,50 zł
 • Diesel – 6,04 zł

Warmińsko-mazurskie:

 • Benzyna – 6,46 zł
 • Diesel – 6,21 zł

Małopolskie:

 • Benzyna – 6,51 zł
 • Diesel – 6,19 zł

Jeśli chodzi o ceny paliwa – Wrocław jest najdroższym miastem w województwie dolnośląskim. Niemniej jednak warto zaplanować wyjazd wakacyjny z opcją przejazdu przez tę miejscowość. Ceny paliw na stacjach spadają już do poziomu poniżej 6 zł za litr, np. w przypadku diesla.

Czy warto wybrać się autem na wakacje?

Wakacje samochodem to niesamowita przygoda. W trakcie podróżowania warto weryfikować aktualne ceny paliwa (Gdańsk, Wrocław), aby ustalić, gdzie można zatankować taniej. Zaoszczędzone pieniądze zawsze można przeznaczyć na dodatkowe atrakcje w trakcie podróży.

Podsumowując: ze względu na tendencję spadkową cen paliw i stabilizację gospodarki światowej można stwierdzić, że wakacje samochodem są świetnym pomysłem. Dobry plan wyjazdu pozwoli zaoszczędzić na paliwie nawet kilkaset złotych – zależnie od długości trasy.

*Dane na podstawie strony: autocentrum.pl

Previous ArticleNext Article