Dom i Wnętrze

Stylowy ogród – jak urządzić wygodną przestrzeń wypoczynkową?

Największą ozdobą każdej posesji jest starannie zaaranżowany ogród. Zadbana roślinność, przemyślany układ, spójna kolorystyka, gustowne meble i dodatki nadają przestrzeni klasy i zachęcają do odpoczynku na zewnątrz. Dzisiaj przychodzimy z pomocą wszystkim osobom stojącym przed wyzwaniem urządzenia własnego ogrodu. Jakie meble warto wybrać? Jakich dodatków nie może zabraknąć w nowoczesnej strefie wypoczynkowej? Sprawdź!

Przede wszystkim: meble ogrodowe

Aby ogród dobrze spełniał swoją rolę, wydziel w nim kącik wypoczynkowy. Pożegnaj niewygodne, twarde krzesła z drewna i niskiej jakości tworzyw sztucznych. W modnych ogrodach królują miękkie fotele, eleganckie kanapy, designerskie huśtawki i regulowane leżanki. Nowoczesne komplety wypoczynkowe produkowane są z materiałów o podwyższonej odporności na czynniki zewnętrzne, przede wszystkim malowanego proszkowo aluminium, technorattanu, szybkoschnących pianek, materiałów o hydrofobowej strukturze. Stylowe meble dopracowane pod kątem użytkowym i estetycznym znajdziesz na stronie gardenspace.sk.

Zadaszenie tarasu

Chcesz korzystać z ogrodu w każdą pogodę? W takim razie zamontuj nad tarasem innowacyjną pergolę z dachem wykonanym z lameli. Metalowe, całoroczne pergole wyposażone są w manualny system regulacji. Sam decydujesz, czy będziesz relaksował się w kojącym cieniu czy opalał w pełnym słońcu. Ułożone płasko lamele tworzą zwarte, nieprzemakalne zadaszenie.

Dekoracje

Kropką nad „i” w każdej aranżacji są dodatki. Dopełnieniem zewnętrznej strefy będą lampki solarne i lampiony, tekstylia przystosowane do użytku zewnętrznego (poduszki, dywan), donice z bujnymi kwiatami, luksusowe paleniska.

Previous ArticleNext Article