Dom i Wnętrze

Stwórz wyjątkowe miejsce do odpoczynku wykorzystując zadaszenie tarasu

Odpoczynek jest nam niezbędny, aby stale móc podejmować nowe wyzwania i wykonywać codzienne obowiązki. Stworzenie miejsca do odpoczynku w domu lub blisko niego okaże się doskonałym rozwiązaniem. Wiele osób wykorzystuje w tym celu przydomowe tarasy, na których mogą cieszyć się zarówno bliskością przyrody, jak i świeżym powietrzem. Jak zaaranżować taki taras, aby odpowiadał naszym oczekiwaniom?

 

Wygodne meble i dodatki

Podstawą na tarasie są oczywiście meble – te znajdziemy w sklepach topowych producentów. Musimy pamiętać, że meble – poza wspaniałym wyglądem – muszą być przede wszystkim odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Obecnie najchętniej kupowane zestawy wykonywane są z tworzyw takich jak technorattan oraz aluminium. Są one odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i niskimi temperaturami i na długo zachowają piękny wygląd.

 

Jak skutecznie zadaszyć taras?

Aby uchronić się przed palącym słońcem zazwyczaj wykorzystywaliśmy parasole ogrodowe. Te jednak dawały nam jedynie skrawek cienia, w dodatku wymagały stałej korekty pozycji. Znacznie lepszym rozwiązaniem okazują się tarasole, które stanowią dzisiaj najchętniej wybierane zadaszenie tarasu.

Czym są tarasole? Tarasola to nowoczesna, elegancka konstrukcja, którą wznosić można przy ścianie domu, zaprojektowana w taki sposób, aby urozmaicać przestrzeń i skutecznie chronić przed palącym słońcem. To jednak nie wszystko!

Konstrukcja tarasoli wykonana jest z aluminium malowanego proszkowo – jej kolor klient wybiera sam z obszernej palety kolorystycznej lub kolorów drewnopodobnych. Konstrukcja jest odporna na podmuchy wiatru dochodzące nawet do 120 km/h. Zadaszenie tarasoli może być wykonane z aluminiowych profili lub też tkaniny technicznej. Obecnie najchętniej kupowane jest zadaszenie lamelowe, czyli aluminiowe. Lamele obracają się o 135 stopni, przez co użytkownik sam decyduje o kącie ich ustawienia.

 

Previous ArticleNext Article