Dom i Wnętrze

Spokojny sen dziecka

Większość rodziców niejednokrotnie stanęła przed dylematem, jak sprawić, aby sen naszego dziecka był wartościowy i pozwalał na odpoczynek. W tym celu warto zastanowić się nie tylko nad odpowiednim łóżkiem, ale też materacem i pościelą!

Łóżeczko powinno być na długość dopasowane do wzrostu dziecka. Oczywiście w przypadku niemowląt łóżeczko może być znacznie większe – wtedy starczy na 2-3 lata użytkowania. Bardzo ważne jest, aby łóżeczko posiadało boczne szczebelki. Dzięki nim dziecko nie wypadnie podczas niespokojnego snu. Starsze dzieci powinny mieć łóżeczka z niewielkimi osłonami po bokach. Niebagatelną sprawą jest materac. Powinien być on dopasowany twardością do potrzeb dziecka, dodatkowo musi dawać szansę na swobodną wymianę powietrza. Obecnie na polskim rynku możemy spotkać się z licznymi materacami z dodatkiem włókna kokosowego i wieloma innymi. Warto szukać także materaców hipoalergicznych – są idealne dla dzieci ze skłonnościami do alergii.

Jaką pościel wybrać?

Pościel odgrywa niebagatelną rolę podczas naszego odpoczynku. Jeśli będzie ona wykonana z syntetycznych włókien podczas nocy dziecko może się pocić. Jest to zdecydowanie niewskazana sytuacja. Warto szukać materiałów o naturalnych włóknach, które pozwolą na skuteczną wymianę powietrza i wentylację dla skóry.
Ciekawym sposobem na zachęcenie dziecka do szybszego położenia się będzie… poszewka trójwymiarowa! Ten gadżet z pewnością skłoni malca do szybszego udania się do łóżka. Poszewki trójwymiarowe tworzone są z wysokiej jakości bawełny, w związku z czym są one odporne na uszkodzenia czy przetarcia. Najważniejsze są jednak wzory – producent dba o to, aby były one niezwykle kolorowe i aby jak najlepiej odwzorowywały rzeczywistości. Tym samym często dają one wrażenie… realnych!

Previous ArticleNext Article