Ciekawe

Spinki do mankietów nie muszą być nudne!

Moda męska – w porównaniu do kobiecej – z całą pewnością nie dopuszcza zbyt wiele swobody, jeśli chodzi o biżuterię. Oprócz spinki do krawata, zegarka i obrączki ozdobę na wyjątkowe okazję mogą stanowić spinki do mankietów. Szeroki wybór wzorów sprawia, że trudno zdecydować się na jeden tylko model. Jak wybrać spinki do mankietów?
Spinki do mankietów od dawna cieszą się opinią eleganckiego dodatku do męskiego stroju na ważne uroczystości. Panowie wkładają je na ślub, bankiet, a nawet – na służbową kolację. Tego typu biżuteria zasadniczo przynależna jest właśnie okazjom wyjątkowym, jednak coraz częściej jest ona uzupełnieniem również mniej formalnych stylizacji. W sklepie Modini.pl można znaleźć zarówno złote spinki do mankietów, jak też i ozdoby wykonane ze srebra, albo modele łączące te dwa metale. Oprócz tego dostępne są spinki w kształcie kolorowych kryształów, czy zestawy spinek wraz z guzikami do koszul smokingowych. Oczywiście to nie wszystko – dużą popularnością cieszą się spinki do mankietów z aplikacjami nawiązującymi do zainteresowań ich właściciela, albo wykonywanego zawodu – gaśnica, piłka nożna, czy logo marki samochodowej to tylko kilka przykładów.
Komponując strój na ważne uroczystości warto postarać się, aby poszczególne elementy stylizacji pozostawały spójne z innymi. Ta sama zasada dotyczy spinek. Powinny one być dobrane nie tylko do garnituru, ale także do pozostałych ozdób – np. jeśli bransoleta zegarka, klamra paska i obrączka są złote, najlepszym wyborem będą złote spinki do koszuli.
Nigdy nie należy odpruwać guzików i dorabiać dziurek w koszulach z mankietami nie dostosowanymi do tego typu biżuterii – jest to w złym guście, więc lepiej po prostu kupić odpowiednią koszulę. Oprócz tego należy pamiętać, że spinki wymagają marynarki, a męska moda nie uznaje noszenia spinek do samej koszuli.
Spinki do koszuli z całą pewnością nadają elegancji całemu strojowi i świadczą o dobrym guście mężczyzny, ale nie muszą być przy tym nudne. Kolorowe kamienie, barwne zdobienia i ciekawe aplikacje sprawiają, że tego typu biżuteria wiele może powiedzieć o swoim właścicielu.
Warto przy tym wspomnieć, że spinki do mankietów doskonale sprawdzą się jako pomysł na prezent. Miłośnicy ponadczasowej klasyki docenią proste wzory ze skromnymi zdobieniami i modele wykonane ze złota lub srebra, zaś panowie lubiący oryginalność i przełamywanie schematów z pewnością ucieszy upominek w postaci spinek z ciekawą aplikacją nawiązującą do ich hobby.

Previous ArticleNext Article