Ciekawe

Platformy e-learningowe – sposób na podnoszenie kwalifikacji

Coraz więcej osób pragnie zwiększać swoje umiejętności zawodowe i podnosić kwalifikacje – w wielu zakładach pracy jest to niezbędne do tego, aby utrzymać swoje stanowisko, awansować, otrzymać większą ilość wypłaty. Dawniej podnoszenie swoich kwalifikacji możliwe było poprzez placówki kształcenia ustawicznego lub też kursy organizowane przez pracodawców. Obecnie mamy znacznie więcej możliwości. Jedną z nich jest korzystanie z platform e-learningowych. Co warto o nich wiedzieć?
Platformy e-learningowe pojawiły się w Polsce kilka lat temu – obecnie stanowią prężnie działające serwisy, zrzeszające tysiące użytkowników. Ich zasada działania jest prosta: administratorzy udostępniają konkretne kursy online, z możliwością ściągnięcia ich na prywatny komputer, odpłatnie. Aby móc skorzystać z tego udogodnienia konieczne jest zarejestrowanie się jako użytkownik. Po zweryfikowaniu konta użytkownicy mogą zacząć wybierać interesujące ich kursy i dodawać je do wirtualnego koszyka – tak samo jak w przypadku zakupów internetowych.
Kolejnym krokiem jest zapłacenie za wybrane produkty – możemy to zrobić przy pomocy szybkich przelewów internetowych. Z chwilą, kiedy nasza płatność zostanie zaksięgowana produkty przypisywane są na stałe do naszego konta. To jedna z ważniejszych informacji – zakupione materiały nie są ograniczane czasowo, możemy korzystać z nich w dowolnej chwili.
Jakie materiały udostępniane są na platformach tego typu? Przede wszystkim są to programy graficzne – scada, Adobe Photoshop czy 3ds max modelowanie. Inne materiały mogą dotyczyć np. programowania czy korzystania z konkretnych programów komputerowych.

Zalety platform internetowych

Niewątpliwie jedną z największych zalet platform e-learningowych jest fakt, że możemy z nich korzystać w dowolnej chwili, kiedy tylko mamy na to ochotę – wystarczy nieograniczony dostęp do internetu czy też dostęp do materiałów, zarchiwizowanych na naszym komputerze osobistym. Zaletą są oczywiście także ceny, które są znacznie niższe niż w przypadku klasycznych kursów organizowanych prze placówki szkoleniowe.

Previous ArticleNext Article