Dom i Wnętrze

Śpij… z głową!

O tym, jak ważny jest sen w naszym życiu nie trzeba nikogo przekonywać. Podczas snu nasz organizm odpoczywa, regeneruje się. Sen pozwala na skuteczniejszą walkę z infekcjami oraz chorobami.

Zdrowy i silny sen wpływa na nasze samopoczucie. Aby jednak spać skutecznie konieczne jest zapewnienie sobie do tego odpowiednich warunków. Nie tylko łóżko wybieramy względem własnych upodobań – to samo dotyczy materaca oraz pościeli!

Pościel – poznaj jej rodzaje!

Pościel traktujemy jako oczywisty dodatek w naszej sypialni. Rzadko jednak zdarza się, abyśmy z bliska przyjrzeli się temu produktowi i zastanowili, czy w pełni zaspokaja nasze oczekiwania. Nowoczesna pościel tworzona jest z wytrzymałych włókien bawełnianych. Bawełna jest odporna na ścieranie, uszkodzenia, można prać ją w wyższych temperaturach bez obawy, że stanie się podatna na zniszczenie. Bawełna doskonale przepuszcza powietrze, dzięki czemu nasza skóra jest wentylowana przez całą noc. To gwarantuje także odpowiednią temperaturę podczas snu. Pościel wykonana z syntetycznych materiałów przepuszcza znacznie mniej tlenu, przez co w nocy może przeszkadzać nam zbyt wysoka temperatura. Producenci dbają także o osoby z alergiami na roztocza – na polskim rynku dostępnych jest wiele produktów dedykowanych alergikom. Pościel taka jest wykonywana z włókien syntetycznych, o podwyższonej odporności na ścieranie. Taki produkt można prać w wysokich temperaturach wielokrotnie. Zastosowanie konkretnych włókien niweluje ryzyko zagnieżdżania się roztoczy.
Ciekawym pomysłem może być też ozdabianie sypialni poprzez pościel. Obecnie najmodniejsza pościel 3D dostępna jest w wersjach dla dzieci i osób dorosłych. Niezwykle realistyczne nadruki oraz żywe kolory to cechy charakterystyczne tych produktów. Istotne jest, że nawet po wielokrotnym praniu pościel zachowuje swój żywy kolor. Pościel 3D dostępna jest z nadrukami nawiązującymi do natury, architektury, elementów popkultury oraz postaci z kreskówek.

Dobierz odpowiedni materac

Materace dostępne w polskich sklepach rozróżnia się przede wszystkim poprzez współczynnik twardości oraz wypełnienie. Polacy cenią sobie materace piankowe i warstwowe. Szczególnie te ostatnie wydaja się być dobrym rozwiązaniem. Wśród wielu warstw znajdziemy piankę, materiał termoplastyczny, warstwę z tworzywa naturalnego (najczęściej włókna kokosowe lub trawa morska). Wszystkie one odpowiadają za konkretne parametry: odprowadzanie wilgoci, przepuszczalność powietrza, dopasowanie materaca do ciała.

Czytaj więcej na: modnaposciel.pl

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/co-mozna-miec-w-bagazu-podrecznym/ zobacz zobacz