Zdrowie i Uroda

Rodzaje depilacji

Idealnie gładka cera, bez włosków, to marzenie każdej kobiety. Sposobem na to jest depilacja za pomocą różnych metod.

Rodzaje depilacji

Najczęściej depilujemy włoski na twarzy (broda i górna warga), pod pachami, na nogach i miejscach intymnych. Bez względu na miejsce wykonywania mamy do dyspozycji wiele metod. Niektóre z nich możemy stosować samodzielnie w domu, inne wymagają wizyty w gabinecie kosmetycznym.

Ze względu na długość efektu depilacji możemy podzielić ją na:

  • depilację czasową,
  • depilację trwałą.

Depilację czasową wykonujemy przy pomocy maszynek ręcznych, golarek, plastrów depilacyjnych lub ciepłego wosku. Niewątpliwą zaletą tych metod jest ich niski koszt, ale niestety wymagają systematycznego powtarzania. Już po 2,3 dniach mogą pojawić się nowe włoski. Dotyczy to zwłaszcza golenia za pomocą maszynek z ostrzami i golarkami. Dodatkowym minusem tej metody jest pojawianie się coraz większego owłosienia.
infografika-depilacja
Depilacja za pomocą wosku jest znacznie skuteczniejsza i jej efekt może utrzymywać się nawet przez kilka tygodni. Podczas depilacji woskiem usuwane są nie tylko same włoski, ale również ich cebulki. Niestety zdecydowanym minusem tej metody jest bolesność zabiegu i możliwość wystąpienia podrażnień. Depilację ciepłym woskiem wykonujemy w gabinecie, a plastry z woskiem na zimno możemy stosować w domu.
Sporą popularnością cieszy się depilacja chemiczna przy pomocy kremów i pianek depilacyjnych, są proste w użyciu, ale trzeba sprawdzać do których części ciała są przeznaczone. Depilacja chemiczna nie powinna być stosowana przez osoby o cerze wrażliwej.

Depilacja laserowa

To obecnie najbardziej skuteczna metoda. Wystarczą 2, 3 zabiegi i owłosienia pozbywamy się na zawsze. Podczas zabiegu laser usuwa mieszki włosowe, co zapobiega wyrastaniu nowych włosów. Problemem depilacji laserowej jest jednak wysoka cena zabiegów.
Do stosowania tego rodzaju zabiegów istnieje wiele przeciwwskazań, dlatego przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarza. Należy jednak przypuszczać, że ceny będą miały tendencję spadkową w miarę rozwoju konkurencji.
Mimo pewnych ograniczeń depilacja laserowa jest coraz bardziej popularna. Decyduje o tym przede wszystkim jej skuteczność i bezbolesność. Wykonywana jest tylko w gabinetach medycyny estetycznej i profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Przed dokonaniem wyboru gabinetu warto dowiedzieć się dokładnie jak będzie wyglądała depilacja Gdańsk, Warszawa i inne duże miasta posiadają szeroką ofertę, ale w mniejszych miastach gabinetów jest znacznie mniej. Czasami jednak lepiej jest dojechać kilkadziesiąt kilometrów i mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany nowoczesnym laserem.
Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

Previous ArticleNext Article
https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ ynk.com