Dom i Wnętrze

Rattan i kamień

Naturalne stylizacje wnętrzarskie i ogrodowe – to one zdobywają w ostatnich czasach nasze serca. Dlaczego? Dają wytchnienie i pozwalają się wyrwać z dyktatury cyfrowego świata. Stanowią wyraz nostalgii za utraconą w dużej mierze krainą dzieciństwa i naturalności. Tęsknimy za dawnymi sposobami bycia i staramy się je odtwarzać w naszych domach i ogrodach.

Rousseau, powrót do natury i nowoczesność

W swoim dziele Pochwała natury J.J. Rousseau już w XVIII wieku ogłasza spektakularny powrót do korzeni. W dzisiejszych czasach tym mocnej tego pragniemy i powracamy do natury na wiele sposobów. Wcielając w życie ekologiczne postulaty. Także nasze wnętrza i ogrody stanowią wyraz takich zamierzeń, fascynacji i przedsięwzięć.

Rattanowe meble

Meble rattanowe to doskonały przykład takiej realizacji planu powrotu do natury. Piękne przedmioty, wykonane ręcznie z naturalnego materiału. Ekologiczne i zarazem wytworne meble z rattanu znajdziemy w Garden Space: gardenspace.pl
Meble zrobione z rattanu stanowią nie tylko wyraz naszej świadomości ekologicznej, ale także estetycznej. Te przedmioty po prostu zachwycają swoją ponadczasową urodą. Łączą nowoczesność z nostalgicznymi krajobrazami z przeszłości. Takimi poetyckimi, wypełnionymi muzyką klasyczną, wierszami czytanymi w cieniu drzew, zapachem mocnej kawy i spokojem ducha – wartością jedyną w swoim rodzaju.

Kamienne imaginacje

Wspaniałym dopełnieniem rattanu jest kamień naturalny. Ogrodowe kompozycje kamienne to źródła imaginacji, bo przenoszą nas do innych światów. Tych dawnych, naturalnych, czystych. Do górskich dolin, nad brzeg strumyka czy na sam szczyt, z którego roztacza się widok na cały świat. Dlatego warto tworzyć rozmaite skalniaki, alpinaria, wodospady czy chociażby rabaty z naturalnego kamienia.

Previous ArticleNext Article