Ciekawe

Praca w Niemczech i dodatkowe pieniądze

Dodatkowe pieniądze cieszą chyba każdego, bo pozwalają załatwić wiele spraw, które zawsze z powodów ekonomicznych odkładaliśmy. Atrakcyjna wycieczka, rowerek dla dziecka albo po prostu zaległe raty za nowe auto – te wszystkie większe i mniejsze wydatki nagle udaje się zrealizować. Kiedy pojawia się dodatkowa suma na koncie. W przypadku osób pracujących w Niemczech, to finansowe wsparcie może być naprawdę spore. Wystarczy tylko o nie zadbać.

Zwrot podatku z Niemiec

Warto na przykład pomyśleć o tym, jak uzyskać zwrot podatku za pracę w Niemczech, który przynieść może naprawdę spore pieniądze. Komu się one należą? Wszystkim, którzy pracowali legalnie na terenie Niemiec i mają odpowiednie dokumenty z tym związane. O zwrot podatku można ubiegać się nawet cztery lata wstecz. Także nic straconego, jeśli nie robimy tego na bieżąco. W szczególnych przypadkach mamy szansę odzyskać podatek do siedmiu lat wstecz.

Kindergeld, czyli zasiłek rodzinny

Osoby posiadające dzieci natomiast mogą uzupełnić swój domowy budżet o zasiłek rodzinny z Niemiec (Kindergeld). W każdej rodzinie przyda się takie wsparcie finansowe, przecież utrzymanie dziecka czy dzieci to naprawdę nie lada wyzwanie. Dlatego dodatkowa suma na koncie stanowi konkretne wsparcie dla rodzin. Tak wygląda to w liczbach w 2017 roku:

  • 845 PLN na pierwsze i drugie dziecko,
  • 871 PLN na trzecie dziecko,
  • 981 PLN na czwarte i kolejne dziecko.

Kto nam może pomóc?

Jeśli brakuje nam czasu lub nie czujemy się na siłach, żeby załatwić wszelkie formalności, to warto zdecydować się na pomoc biura rachunkowego specjalizującego się w odzyskiwaniu podatku oraz w zasiłkach rodzinnych z zagranicy.       Na uwagę w tej kwestii zasługuje na przykład FHU Jubira z Sosnowca – oferujące kompleksową pomoc w tych sprawach.

Previous ArticleNext Article