Dom i Wnętrze

Podstawowy sprzęt kuchenny: sokowirówka

Niegdyś wydawało się, że sokowirówka to zbędny wydatek. Dziś jest ona podstawowym wyposażeniem kuchni, każdej osoby, która dba o zdrowe odżywianie.

Sokowirówka a zdrowy styl życia

W większości kupnych soków znajduje się mało owoców, a dużo cukrów i chemii. Każda osoba, która choć raz piła domowy sok wie, że cukier jest ostatnią potrzebną w nim rzeczą. Świeżo wyciśnięte soki są bardzo korzystne dla naszego zdrowia i układu odpornościowego. Soki wyciskane z owoców i warzyw pozytywnie wpływają na naszą dietę, jak i samopoczucie. Dzięki nim dostarczamy sobie dużą porcję witamin, a dzięki ich spożywaniu zapewniamy sobie potrzebną porcję warzyw i owoców. Soki wpływają korzystnie nie tylko na nasze zdrowie, ale i wygląd. Gdy mamy dzieci, warto nauczyć je picia domowych soków, niż przyzwyczajać je do spożywania kupnych i bardzo słodkich soczków dla nich przeznaczonych.
Pamiętajmy, że w obecnych czasach nastała plaga otyłości, która jest w dużej mierze spowodowana złymi nawykami żywieniowymi i uzależnieniem od cukru. Dbanie o zdrowe odżywanie dzieci i ich odpowiedni rozwój jest obowiązkiem każdego świadomego rodzica. Świeże soki będą doskonałym uzupełnieniem diety oraz jej podstawą w czasie oczyszczania organizmu. Samo oczyszczanie organizmu powinniśmy przeprowadzać kilka razy do roku- tak by usunąć z niego zbędne toksyny i mieć więcej energii.

Propozycje soków

Zachęcamy do samodzielnego eksperymentowania ze swoimi ulubionymi owocami i warzywami. W sokowirówce możemy robić soki jednoskładnikowe, jak i wieloskładnikowe. Bardzo dobre są te z cytrusami i warzywami. Dzięki sokom z sokowirówki możemy przemycić do diety warzywa, za którymi szczególnie nie przepadamy. To także dobra metoda, by zapewnić zbilansowaną dietę dzieciom.
W końcu szpinak w soku ze słodkimi cytrusami jest właściwie niewyczuwalny. Za to całe bogactwo w nim zawarte, jak najbardziej jest obecne. Pysznym połączeniem jest melon z mandarynkami i szpinakiem. Dzięki słodkości melona i mandarynek szpinak staje się smaczny, nawet dla tych, którzy za nim nie przepadają. Warto pić także soki z buraka! Z burakiem dobrze smakuje jabłko i pomarańcza.

Jaką sokowirówkę dobrać do kuchni?

Może kiedyś sokowirówki były wielkim i nieustawnym sprzętem. Dziś są ich najróżniejsze rodzaje, ale wszystkie cechują się jednym- są praktyczne i wygodne. W zależności od rozmiaru naszej kuchni możemy wybrać dużą sokowirówkę albo małą. Zadbajmy o to, by pasowała do naszego wnętrza, oraz by znalazło się miejsce na jej przechowywanie. Najlepsza sokowirówka dla zabieganych osób to taka, którą łatwo się składa i rozkłada. Jej części powinny być łatwe do demontażu i umycia. Nie ma nic gorszego, niż sprzęt kuchenny, który bardzo ciężko domyć. Nie oszukujmy się- zazwyczaj takie akcesoria, zamiast nam pomagać, to generują więcej pracy. Przejrzy zatem dobrze oferty z sokowirówkami i wybierzmy taką, której obsługa będzie banalna. Gwarantujemy, że na rynku jest takich naprawdę większość.
Dzięki sokowirówce uczynicie pierwszy krok w stronę zbilansowanej diety i zdrowego odżywiania.

Previous ArticleNext Article