Dom i Wnętrze

Parasol boczny ogrodowy – znajdź idealny model

Zaprojektowanie pięknego miejsca wypoczynkowego blisko domu jest dzisiaj prostsze niż sądzisz – producenci mebli outdoorowych oddają w nasze ręce wspaniałe komplety mebli i dodatków, dzięki którym lato spędzimy w promieniach słońca. Nowoczesne tworzywa, piękny design oraz wysoka trwałość to tylko niektóre z ich zalet!

Meble outdoorowe dopasowane do użytkownika

Idealne meble ogrodowe powinny być przede wszystkim wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, silne promieniowanie słoneczne oraz wilgoć. Współcześnie producenci dbają o to, aby meble na długi czas zachowały swoją formę, elegancki wygląd. Stosowane tworzywa, takie jak aluminium, technorattan czy tworzywa syntetyczne dają gwarancję, że meble nie tylko będą wspaniale wyglądać, ale również pozwolą cieszyć się wysokim stopniem komfortu.

Ochrona przed słońcem – co wybrać?

Jednym z największych problemów związanych z przesiadywaniem w ogrodzie czy na tarasie jest nadmierne promieniowanie słoneczne. Szukając cienia najczęściej zasiadamy pod parasolem ogrodowym. Nowoczesne parasole ogrodowe odznaczają się pięknym wyglądem oraz doskonałymi parametrami technicznymi. Parasol boczny ogrodowy jest jednym z najchętniej wybieranych. Na co zwracać uwagę podczas kupna parasola ogrodowego?

Parasol powinien być przede wszystkim trwały. W nowoczesnych modelach antykorozyjne, aluminiowe stelaże podtrzymują poliestrowe czasze. Zastosowanie takich materiałów pozwala na wyeliminowanie problemu wilgoci. Czasze pokryte poliuretanem skutecznie chronią zarówno przed silnym promieniowaniem słonecznym, jak i przed deszczem. Tkanina rozciągnięta na czaszy amortyzowana jest przez sprężyny naciągowe. Sama czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Previous ArticleNext Article