Dom i Wnętrze

Czy warto zapisać dzieci na półkolonie?

Lato to tradycyjnie czas wyjazdu podopiecznych na obozy. Oczywiście dotyczy to już starszych dzieci, które poradzą sobie z rozłąką na tak długi czas. Co jednak w przypadku, kiedy dziecko jest jeszcze małe? Doskonałym rozwiązaniem mogą być półkolonie.

Kontakt z rówieśnikami

W rozwoju dziecka bardzo ważny jest jego kontakt z rówieśnikami. To jak dzieci współpracują w czasie zabawy, przełoży się z biegiem lat na ich umiejętność pracy w grupach, a także zadecyduje o stopniu opanowania tak zwanych umiejętności miękkich. Półkolonie dla dzieci to doskonała okazja do nawiązania przyjaźni i nabrania pewności siebie. Po początkowej aklimatyzacji dziecka w przedszkolu lub w szkole, półkolonie są świetną okazją do ponownego ćwiczenia zawierania znajomości i radzenia sobie w nowym gronie.

Gry i zabawy ogólnorozwojowe

Wykwalifikowana kadra zadba o zróżnicowane zajęcia dla dzieci. Gry i zabawy słowne, plastyczne, logiczne i matematyczne to gwarancja zrównoważonego rozwoju dziecka. Już od najmłodszego wieku mogą być obserwowane indywidualne mocne strony, dlatego warto dać dziecku możliwość do wczesnego odkrycia swoich talentów. W czasie półkolonii dzieci uczą się także tego, w jaki sposób można prowadzić zdrową rywalizację.

Większa samodzielność

Półkolonie dla dzieci to doskonała okazja do zwiększenia samodzielności. Najmłodsi w bezpiecznych warunkach będą w stanie oswoić się z rozłąką z rodzicami. Obserwuje się, że u dzieci uczęszczających do przedszkola i biorących udział w półkoloniach od wczesnych lat życia szybciej stabilizuje się kontrola emocjonalna. Rodzicom również na zdrowie wyjdzie kilkugodzinna przerwa w opiece nad malcem, a wtedy spędzony wspólnie czas będzie miał jeszcze większą wartość.

Edukacja poprzez zabawę

W czasie półkolonii dla dzieci najmłodsi będą mogli poznać fascynujące ciekawostki i zdobyć szeroką wiedzę o działaniu świata i to w czasie beztroskiej zabawy. Rewolucyjny koncept nauki poprzez zabawę przyniósł doskonałe rezultaty i zdecydowanie takie zajęcia są dla dziecka lepsze niż lato spędzone przed telewizorem lub przed komputerem. Doświadczona i wykwalifikowana kadra pedagogiczna to natomiast gwarancja tego, że nad dziećmi zostanie roztoczona fachowa opieka.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju

Previous ArticleNext Article