Technologia

Oprogramowanie dla specjalistów medycyny

Obecnie lekarze w Polsce mają za zadanie nie tylko leczyć, udzielać rad profilaktycznych, ale przede wszystkim wypełniać dokumentację. Sytuacja ta jest wynikiem niedawnych zmian w ustawach o świadczeniu usług medycznych. Zmiany te doprowadziły do sytuacji w której lekarze nie mają czasu na przyjmowanie pacjentów, gdyż popołudnia muszą spędzać na wypełnianiu papierów i raportów. Brak czasu przekłada się również na zmęczenie, brak koncentracji i wiele innych problemów. Jak poradzono sobie z tym zagadnieniem?
Pomoc zaproponowali programiści – dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu do gabinetów lekarskich możliwe jest lepsze zarządzanie swoim czasem oraz poświęcenie większej ilości czasu dla samych pacjentów. Jakie zalety posiada oprogramowanie dla lekarzy?

Tworzenie wirtualnych kart pacjentów

Podstawową zaletą oprogramowania tego typu jest możliwość tworzenia wirtualnych kart pacjentów, które znajdują się w jednym miejscu: nie ma konieczności prowadzenia papierowych kartotek. Dzięki prostej wyszukiwarce możliwe jest znalezienie konkretnego pacjenta poprzez imię i nazwisko, numer pesel. Karta posiada wszelkie niezbędne informacje: dane kontaktowe, miejsce zamieszkania. Co jednak najważniejsze: na karcie znajduje się historia choroby, wszelkie skierowania i leczenie dodatkowe. Podczas wizyty lekarz może tworzyć w karcie krótkie notatki podczas wizyty, dzięki czemu później nie będzie musiał odtwarzać zapamiętanych informacji z pamięci.
Zaletą oprogramowania jest możliwość korzystania z różnorodnych zakładek, przynależnych do danego miejsca pracy. Lekarze najczęściej pracują w prywatnych gabinetach, jak również w przychodniach zdrowia. Dzięki temu wszystkie dane znajdują się w jednym miejscu.
Programiści nie zapomnieli o organizacji pracy – w tym celu lekarz może tworzyć grafiki pracy dla siebie i dla swoich podwładnych.

Previous ArticleNext Article
https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ Industrialna dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/