Dom i Wnętrze

Ogród jak z bajki

Marzysz o bajkowym ogrodzie? Takim fantastycznym i finezyjnym, nieco zwariowanym i trochę artystycznym? Możesz stworzyć samodzielnie taki zaczarowany ogród, do którego wejście oznaczać będzie wkroczenie do krainy zaskakującego piękna. Przestrzeń twojego ogrodu wcale nie musi być ewidentnie nowoczesna i oparta wyłącznie na modnych aranżacjach. Niech stanie się ona obszarem, w którym możesz działać niczym artysta kreujący własne dzieło.

Wolność i dowolność

Niech w ogrodzie zapanuje wolność i twórczość. Potraktujmy rośliny jak farby, którymi możemy namalować dowolną rzeczywistość. Niech kamienie uformują jej kształt. Doskonale do wyodrębniania płaszczyzn w ogrodzie nadaje się kora kamienna. Pozwoli ona wydzielić interesujące rabatki czy skalniaki. Nada odpowiednią formę ścieżkom, które poprowadzą nas w głąb ogrodu.

W głębi ogrodu odkryjemy mały domek

Być może ścieżka poprowadzi nas kamiennymi schodami w głąb leśnego ogrodu, gdzie znajdziemy mały domek z drewna. Doświadczenie jak z bajki, którą czytaliśmy w dzieciństwie. Tymczasem małe domki ogrodowe prezentują się tak bajkowo, a wewnątrz są luksusowo i nowocześnie urządzone. Zapewniają nam luksus sauny zimową porą albo grillowe przyjęcie w sercu ogrodu. To inspiracje z chłodnej Północy, które łączą nowoczesność z tradycją. Technologię z naturą.

Pergole, labirynty i inne ogrodowe wariactwa

W bajkowym ogrodzie nie musimy myśleć standardowo. Od tego przecież mamy szarą rzeczywistość. Romantyczna pergola poprowadzona w zaskakujący sposób może stać się wprowadzeniem do przygody. A może labirynty przywołujące wariactwo rodem z Alicji w Krainie Czarów i jednocześnie nawiązujące do oryginalności francuskiego dworu? Nasz ogród może być dla innych dziwny, ale najważniejsze, żeby dla nas nie był nudny.

Previous ArticleNext Article
https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ live url zobacz