Dom i Wnętrze

Nowoczesne rozwiązania na tarasie i w ogrodzie

Czy przydomowa przestrzeń może okazać się dobrym miejscem do relaksu i zabawy? Zdecydowanie tak – o ile poświecimy nieco czasu na to, aby kupić odpowiednie meble outdoorowe i dodatki. Taras może stać się świetnym miejscem do relaksu, miejscem zabaw dla dzieci i przestrzenią z której korzystamy podczas spotkań w gronie znajomych. Jakie rozwiązania wybrać, aby stworzyć miejsce wyjątkowe?

Znajdź wygodne meble ogrodowe

Na tarasie punktem centralnym są meble ogrodowe – powinny być one dobrane do wielkości tarasu. Na niewielkiej przestrzeni sprawdzą się najlepiej zestawy złożone ze stolika kawowego oraz kilku foteli i krzeseł. Taki taras możemy uzupełnić tez oświetleniem. Na dużych i obszernych tarasach wykorzystajmy nowoczesne meble modułowe lub sofy narożne. Jeśli lubimy celebrować posiłki na świeżym powietrzu odpowiedni okaże się stół drewniany z dopasowanymi krzesłami z rotangu.

Jak zadaszyć nasze miejsce wypoczynkowe?

Każdy z nas ceni przesiadywanie na słońcu, jednak musimy być świadomi tego, że nadmierne promieniowanie może prowadzić do poparzeń skórnych. Aby temu zapobiec pomyślmy o odpowiednim zadaszeniu naszego tarasu. Wśród rekomendowanych metod coraz częściej wymienia się tarasole. Na stronie tarasola.pl zapoznamy się z innowacyjną techniką ich tworzenia oraz najbardziej topowymi modelami.

Tarasola jest konstrukcją aluminiową, na której szczycie znajduje się dach. W zależności od modelu dach może być wykonany z aluminiowych, ruchomych lameli lub też z tkaniny technicznej pokrytej warstwą poliuretanu. Dachy, w zależności od naszych potrzeb, mogą być rozkładane lub zwijane. Dachy w pozycji rozłożonej i zamkniętej są całkowicie wodoodporne, nie nagrzewają się pod wpływem słońca, przez co w ich cieniu panuje przyjemny chłód.

Previous ArticleNext Article