Dom i Wnętrze

Najnowsze rozwiązania dotyczące aranżacji – czyli szare meble do salonu

Wybór odpowiednich mebli zazwyczaj wiąże się z wieloma rozmyślaniami, dylematami i problemami, ponieważ ciężko wybrać ten jeden model mebli, skoro w sklepie jest aż tyle propozycji. Aktualnie w modzie i w tegorocznych inspiracjach pojawiają się szare meble do salonu. Czy mogą wyglądać one dobrze w każdym pomieszczeniu?

 

Czy szare meble do salonu są uniwersalne?

 

Z reguły najbardziej uniwersalnym kolorem jest biel, która pasuje do wszystkiego, ale spokojnie i szarość można nazwać uniwersalnym, ponieważ nie ma takiego koloru, z którym szarość wyglądałaby źle. Pasuje ona zarówno do jasnych, jak i ciemnych odcieni, a szare meble do salonu pozwolą wyciągnąć tą piękną głębie szarego koloru.

 

Czy szarość nie jest za ciemna do aranżacji salonu?

 

Jeśli mowa o szarych meblach do salonu to z reguły dostępne są te jaśniejsze odcienie szarości. Na te ciemniejsze warto zdecydować się tylko wtedy, kiedy pomieszczenie jest duże, rozświetlone i kolory ścian są dość jasne. Wtedy wszystko dużo lepiej będzie łączyło się z ciemnymi odcieniami szarości.

 

Szaleństwo z dodatkami

 

Z racji tego, że szarość jest ładnym bazowym kolorem to można pozwolić sobie na małe szaleństwo w salonie związane z dodatkami. Ostatnim hitem w aranżacjach jest łączenie szarości z pastelową żółcią lub turkusem. Wygląda to pięknie i dodaje radosnego akcentu do całego pomieszczenia.

 

Warto wybierać rozwiązania dla swoich pomieszczeń w taki sposób, aby każdy z domowników czuł się dobrze w swoim salonie i aby każdy mógł usiąść w nim i się zrelaksować.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ .fcbu.org Solidny metalowy taboret stołek