Technologia

Jaki tablet graficzny wybrać dla siebie?

Jaki tablet graficzny wybrać, aby wygodnie się na nim pracowało? Nie każdy z nas jest wielkim znawcą wszystkich parametrów, firm, marek. Wybranie tabletu, który będzie się dobrze sprawdzał nie jest łatwą rzeczą. Dlatego zakup takiego urządzenia powinien być poprzedzony odpowiednim badaniem rynku oraz propozycji, jakie niosą ze sobą różne firmy.

Amatorzy i osoby zaawansowane, czyli jaki tablet graficzny wybrać?

Po pierwsze musimy wiedzieć do czego taki tablet graficzny ma nam służyć? Czy jesteśmy tylko amatorami, którzy od czasu do czasu wykonają dla siebie jakiś projekt? Czy jednak będziemy wykonywać na nim mapy, schematy przestrzenne, projekty CAD oraz wiele innych rzeczy? Jaki tablet graficzny wybrać dla osoby na co dzień wykonującej na nim swoje obowiązki w pracy? Pod uwagę trzeba wziąć kilka parametrów. O ile amator będzie zwracał uwagę na cenę, o tyle osoba bardziej zaawansowana powinna nie patrzeć na taki wyznacznik, jeżeli chce jej się dobrze pracować.

Najważniejsze parametry

Do bardzo istotnych parametrów odnośnie tabletu graficznego należy chociażby powierzchnia robocza i proporcje. Nie można również zapominać o tym, że trzeba wziąć pod uwagę jego rozmiar. Dla osób wysoce zaawansowanych najbardziej odpowiedni będzie tablet A6. Warto również wziąć pod uwagę przy zakupie próbkowanie oraz czułość nacisku. Na przedostatnim miejscu znaleźć się powinna dokładność rysika i wysokość odczytu. Na ostatnim miejscu dopiero powinna znaleźć się cena tableta, który powinien być poważną i przemyślaną decyzją, jeżeli chcemy rozsądnie wydać pieniądze. 

Previous ArticleNext Article