Ciekawe

Najlepszy wieszak na rower do mieszkania

Posiadanie własnego roweru wiąże się z wieloma problemami, które zwykle dotyczą sposobu zabezpieczenia roweru na czas pracy czy przy przechowywaniu go w domu. Dostępne w wielu okolicach stojaki rozwiązują ten problem jedynie w ciągu dnia, natomiast pozostaje kwestia przechowywania roweru w mieszkaniu lub w domu. I tu z pomocą przychodzą wieszaki na rower.

Jak wybrać wieszak na rower

Przed wyborem konkretnego modelu wieszaka należy się zastanowić, ile rowerów będzie się na nim przechowywać. Coraz częściej w ofercie producentów wieszaków na rowery dostępne są nie tylko wieszaki na pojedynczy jednoślad. Można wśród nich znaleźć także wieszaki na kilka rowerów.
Oprócz liczby rowerów ważne jest również miejsce do przechowywania jednośladów. Jeśli wieszak docelowo znajdzie się w garażu czy w większej piwnicy dzielonej przez kilku użytkowników, wówczas można się zdecydować na wieszak na rower, który pozwoli na przechowywanie rowerów prostopadle do ściany. Taki sposób przechowywania jednośladów z kolei nie sprawdzi się w mieszkaniu prywatnym.

Sposób montowania ma znaczenie

Najczęściej wieszak na rowery dostępny jest jako wieszak montowany na ścianie lub na suficie. Miejsce montażu wieszaka ma jednocześnie duży wpływ na możliwość dodatkowego wykorzystania przestrzeni, w której będą się znajdować jednoślady członków rodziny.
O ile montaż wieszaków na ścianie kojarzy się co najwyżej z koniecznością wbicia kilku wytrzymałych haków, na których zawiśnie albo sam wieszak, albo wybrany element roweru (którym może być koło), o tyle wieszak montowany do sufitu może być zamontowany jedynie w określonych pomieszczeniach. Przy montażu sufitowym ważne jest, aby w pomieszczeniu wykorzystane były murowane stropy, które utrzymają ciężar roweru oraz wieszaka.

Na jeden rower czy na kilka

Podstawowa bolączka wielu posiadaczy rowerów dotyczy liczby rowerów, które powinny być umieszczone na wieszaku. Najwygodniejsze są wieszaki na pojedyncze rowery, które utrzymują rower równolegle do ściany. Taki wieszak sprawia, że powierzchnia mieszkania jest zmniejszona zaledwie o kilka centymetrów.
W małych mieszkaniach można jeszcze zmniejszyć tak wykorzystaną powierzchnię, inwestując w wieszak składany. W wieszakach na kilka rowerów, które zwykle są umocowane za przednie koło, można dodatkowo wykorzystać przestrzeń nad wieszakiem. W tym przypadku potrzebna staje się półka, którą można zwiesić bezpośrednio nad wieszakiem. Przy wielu jednośladach sprawdzają się także podwieszane wieszaki na sufit.
Artykuł powstał we współpracy z firmąCalus-P

Previous ArticleNext Article