Biznes

Duży wybór witryn chłodniczych na rynku

Właściciele sklepów spożywczych i punktów gastronomicznych mają dziś duży wybór witryn, w których mogą przechowywać i atrakcyjnie eksponować produkty spożywcze, które wymagają chłodzenia lub mrożenia. Dzięki takim urządzeniom nie tylko minimalizuje się straty na towarze, ale przede wszystkim zwiększa szansę na dobre wyniki sprzedaży.

Cechy dobrej witryny chłodniczej

Jako że utrzymanie optymalnej dla danego produktu spożywczego temperatury nie jest jedynym zadaniem, jakie mają witryny chłodnicze, muszą się one charakteryzować również tym, aby w jak najbardziej atrakcyjnych sposób eksponowały towar.
Wybierając witrynę chłodniczą do celów gastronomicznych warto zwrócić uwagę na na następujące aspekty:
– rozmiar dopasowany do potrzeb,
– możliwość aranżowania wnętrza (wysokości półek),
– możliwość płynnej regulacji temperatury,
– regulacja natężenia światła oraz jego barwy,
– energooszczędność,
– poziom hałasu,
– dostępność części zamiennych i serwisu.
Witryna chłodnicza, a szczególnie mroźnicza, to urządzenie, które w wielu wypadkach pracuje non-stop, dwadzieścia cztery godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, więc zużycie prądu jest jednym z głównych czynników, jakie należy brać pod uwagę.

Gdzie są niezbędne witryny chłodnicze?

Tego typu urządzenia są oczywiście niezbędne w miejscach, gdzie sprzedaje się żywność wymagającą chłodzenia lub mrożenia. Ale z racji tego, że są to urządzenia coraz bardziej nowoczesne, warto rozważyć ich zakup w miejsce tradycyjnych chłodziarek i zamrażarek. Będą nie mniej wydajne, a wyeksponują towar i zachęcą do zakupu.
Najczęściej witryny chłodnicze spotykamy w miejscach takich jak: sklepy, cukiernie, lodziarnie, winiarnie, restauracje, bary czy różnego zewnętrzne punkty gastronomiczne.

Witryna chłodnicza równa się większa sprzedaż

Niemniej, niż utrzymanie odpowiedniej temperatury, ważnym zadaniem witryn chłodniczych jest odpowiednie wyeksponowanie towaru. Wiadome jest, że wiele osób kupuje oczami, jak się mówi, i witryna ma do zakupu nakłonić.
Producenci oferują witryny chłodnicze odpowiednio wyspecjalizowane pod kątem konkretnych branż. Dotyczy to nie tylko funkcjonalności urządzenia, ale też kształtu, rodzaju oświetlenia czy wyglądu zewnętrznego.
Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Gastrosilesia.pl

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju