Dom i Wnętrze

Najlepsze zadaszenie tarasu

Zadaszenie tarasu powoli na stałe wpisuje się w krajobraz polskich domów jednorodzinnych i apartamentów. Dzięki nim można powiększyć swoją przestrzeń wypoczynkową na świeżym powietrzu. Jest to temat, któremu należy poświęcić obecnie więcej swojej uwagi.

Drewniane zadaszenie tarasu

Zadaszenie tarasu wykonane z drewna należy chyba w dzisiejszych czasach do najbardziej popularnych. Dzieje się tak z dwóch powodów. Pierwszy to łatwość w pozyskaniu materiałów. Cena za drewno nie jest tak wysoka. Do tego zadaszenie tarasu wykonane z drewna można stworzyć samodzielnie, dzięki czemu znacznie można obniżyć koszty związane z powstaniem takiej konstrukcji budowlanej. Drewniane zadaszenie nad tarasem doskonale wpisuje się w estetykę dookoła domu. Można je dopasować do obiektów budowlanych w stylu nowoczesnym i tradycyjnym.

Szklane zadaszenie tarasu

Szklane zadaszenia tarasu mają od od 300 do 1400 cm szerokości. Ich głębokość może sięgać od 200 do 400 cm. Przy czym wszystko jest tak naprawdę kwestią indywidualną, zależną od potrzeb klientów decydujących się na zadaszenie wykonane z tego materiału. Stelaż do tego typu konstrukcji wykonany jest ze stali aluminiowej, zapewniającej stabilność i bezpieczność. Zadaszenie to szkło typu float, które jest odpone na zmienne warunki atmosferyczne i na dodatek jest laminowane folią szronioną. Decydując się na tego typu szklaną konstrukcję nad swoim tarasem, nie można zapomnieć o rynnie, która pomoże odprowadzać ewentualne opady deszczu. Nie można pozwolić, aby cokolwiek zalegało na dachu.

Previous ArticleNext Article