Ciekawe

Kupując węgiel na zimę

Kupno węgla na zimę jest zadaniem, z jakim musi się zmierzyć każdy właściciel pieca zasilanego tym paliwem. Pomimo protestów ekologów, węgiel wciąż pozostaje najczęściej wykorzystywanym rodzajem opału.

Jak kupować węgiel?

Trzeba się jednak liczyć z tym, że zakup dobrej jakości węgla wcale nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście, można znaleźć skład oferujący sprzedaż koksu w workach i kupić małą ilość każdego opału, by przekonać się, czy jest on odpowiedni. A gdyby tak wiedzieć, czym kierować się przy zakupie opału?

Węgiel w workach jest sprzedawany w wielu składach. Na krótszą metę kupno takiej małej ilości jest korzystne, jeśli chce się tylko dany opał przetestować. Na dłuższą metę o wiele wygodniejsze jest kupowanie węgla w większych ilościach, bowiem można wtedy liczyć na korzystniejszą cenę.

A gdyby tak zamówić węgiel w internecie?

Wiele internetowych sprzedawców oferuje sprzedaż koksu w workach. To rozwiązanie przeznaczone szczególnie dla osób wygodnych, chcących utrzymać czystość w przydomowej piwnicy. Worek węgla o wiele łatwiej i wygodniej można znieść, nie brudząc wszystkiego dookoła. Węgiel w workach szczególnie poleca się osobom, które nie dysponują dużą ilością węgla do magazynowania opału.

Warto jednak przekonać się, czy oferowany na sprzedaż węgiel, także ten w ofercie online, na pewno jest tak dobrej jakości, jak zapewnia sprzedawca. W tym celu można poprosić o udostępnienie dokumentów poświadczających jego miejsce pochodzenia. Problem tkwi w tym, że rodzimy rynek od lat zalewany jest kiepskiej jakości węglem pochodzącym ze wschodnich kopalni. Tan opał nie reprezentuje sobą żadnych wartych uwagi wartości opałowych, spala się nieczysto i generuje niewielkie ilości ciepła. Można go poznać po tym, że zazwyczaj ma podejrzenie niskie ceny.

Węgiel w workach

Jeszcze do niedawna węgiel w workach to był głównie ekogroszek, przeznaczony do opalania w piecach z podajnikiem. Obecnie coraz częściej worek węgla zawiera koks czy węgiel kamienny, nawet ten o większej granulacji.

Przewaga węgla w workach tkwi też w tym, że klient ma pewność co do jego wagi. Kupując opał w składach luzem, nigdy nie jest się pewnym, czy otrzymuje się dokładnie taką ilość, jaką się zamówiło – po prostu nikt nie jest w stanie tego sprawdzić. Dlatego warto zdecydować się na zakup węgla workowanego i mieć problem z głowy.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-kurs-na-prawo-jazdy/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/