Dom i Wnętrze

Kuchnie w stylu prowansalskim

Kuchnie w stylu prowansalskim bardzo często kojarzą nam się z wiejskimi domami położonymi wśród ukwieconych łąk. Styl prowansalski można również zastosować w domach leżących w centrum miasta. Należy jednak wiedzieć na co dokładnie trzeba zwracać uwagę.

Dobrze przygotowanie kuchnie

Kuchnie to takie pomieszczenia, gdzie spędzamy dużą ilość czasu. Aby aranżacja była wykonana w stylu prowansalskim należy wiedzieć od czego powinniśmy zacząć. Czym wyróżnia się taki styl? To przede wszystkim nawiązanie w dużej mierze do natury. To roślinne zdobienia w postaci kwiatów, w tym dużej ilości lawendy. Jednak nie można pomijać również obecności smakowitych winogron. Taka sama jest również kolorystyka takich pomieszczeń: lawenda, fiolet, zieleń, brąz z duża domieszką bieli. Warto również pomyśleć o odcieniach żółtego i szarego. Przy czym jeżeli ktoś obawia się, że szary jest kolorem nudnym w tym przypadku znajduje się w ogromnym błędzie.

Duża przestrzeń i efektowne zdobienia

Musimy pamiętać o tym, że kuchnie w tym stylu lubią efektowne zdobienia, jednak nie należy przesadzać z ich nadmiarem powodując wrażenie przepychu i luksusu. Warto lepiej postawić w tym przypadku na skromność i prostotę ukazującą się chociażby poprzez drewniane belki pod sufitem nadające wnętrzu większej powagi. Zestawienie ciemnych belek z jasnym, zdobionym wyposażeniem kuchni znajdującej się na dużej przestrzeni stworzy ciekawą aranżacje przyciągającą wzrok wielu osób. Bardzo dobrym pomysłem jest również wykonanie blatów kuchennych w tym samym kolorze co belki stropowe. 

Previous ArticleNext Article