Ciekawe

Jak zorganizować spotkanie tak, by nawiązać nową współpracę

Praca i wyjazdy z nią związane to coraz popularniejszy sposób życia i model obowiązków zawodowych. Jak jednak zaplanować dobrze wyjazd w drugą część kraju, by nasz klient nie potraktował nas niepoważnie i nie wziął za amatorów? Odpowiedź w artykule.

Poszukiwania miejsca spotkania i pobytu

Miejsce spotkania bardzo często tożsame jest z miejscem naszego noclegu. Dzieje się tak między innymi z tego powodu, że wyjazd na drugi koniec kraju i tak rodzi zwykle konieczność pozostania na noc. Mając na uwadze to, jak wiele interesów ma miejsce w stolicy, zwykle pada na hotel w okolicach Warszawy jako kompromis między stawką a prestiżem. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy to mamy do czynienia z bardzo kosztowną transakcją.

Poszukując danego miejsca warto jest się posiłkować opiniami z Internetu. Kupowanie opinii i tak nie zakryje nigdy całkowicie prawdziwych informacji od sprawdzonych biznesmenów, którzy bywają w takich miejscach. Dlatego też równie ważna jak duża średnia ocena jest obecność komentarzy negatywnych. Pojedyncze mogą być dziełem konkurencji, jednak zmasowane niezadowolenie nigdy nie wróży niczego dobrego.

Umówienie spotkania

Kiedy już po dokładnym zapoznaniu się z działem hotel Warszawa okolice doszliśmy do właściwego wyboru, to czas umówić się z naszym potencjalnym partnerem biznesowym. W kwestiach organizacji samego przebiegu spotkania to dobrze jest określić predyspozycje drugiej strony co do ewentualnej godziny. Pierwsze spotkanie dobrze jest przeprowadzić w godzinach pracy, jednak niektórzy szanując swój czas i mając natłok obowiązków mogą odbyć spotkanie tylko w godzinach wieczornych.

Miejscem spotkania natomiast może być restauracja hotelowa. Wiele biznesowych hoteli w okolicy Warszawy oferuje nawet specjalne stoliki oddalone od siebie w większej odległości i pozwalające zachować dyskrecję spotkania. Kiedy jednak nasz partner biznesowy chce bardziej neutralnego gruntu, złym zwyczajem jest mu odmówić.

Standard hotelu

Ostatnim elementem, o którym warto jest pomyśleć, jest standard hotelu. Kiedy wybieramy się w podróż z kilkoma noclegami, to po pracy należy nam się odrobina odpoczynku i relaksu.

Samą restaurację poznamy już w momencie przygotowywania spotkania, jednak wieczorna wycieczka do sauny lub na siłownię może pomóc odstresować się po ciężkim dniu i przygotować na trudy dni kolejnych. Warto jest więc zadbać o to, by przynajmniej jeden z tych elementów był obecny na miejscu. Szczególnie kiedy za nasz pobyt płaci nasz szef i możemy zapomnieć o pilnowaniu budżetu.

Previous ArticleNext Article