Dom i Wnętrze

Jak zmienić zwykły ogród w wyjątkową przestrzeń wypoczynkową?

Nawet niewielki ogród przy domu może zmienić się w miejsce odpowiednie do relaksu i odpoczynku – przekonują specjaliści. Wybierając trwałe i piękne meble ogrodowe poczynimy pierwszy krok do zagwarantowania sobie i naszym bliskim miejsca do relaksu. Jakie propozycje przedstawiają najwięksi producenci? Na jakie elementy zwracać uwagę, aby mieć pewność, że zakupiony zestaw spełni nasze oczekiwania?

Trwałość to podstawa!

Szukając mebli ogrodowych przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że będą one narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, takich jak opady deszczu, niskie i wysokie temperatury, silne promieniowanie słoneczne. Meble wykonane z niskiej jakości tworzyw bardzo szybko zaczną się odkształcać czy łamać w takich warunkach. Wyłącznie materiały wysokiej jakości zapewnią nam wygodę i komfort.

Szukając trwałych mebli zwracajmy uwagę na komplety oparte na aluminiowych, malowanych proszkowo stelażach. Taki materiał nie jest podatny na działanie wilgoci i pojawianie się rdzy, a dodatkowo niska waga przekłada się na finalną wagę samego mebla. Stylowe meble ogrodowe pochodzące od topowych producentów posiadają również trwałe materiały wierzchnie – tak jest w przypadku mebli technorattanowych. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, odpornym na wnikanie kurzu i wilgoci. Do złudzenia przypomina on naturalny rotang i dostępny jest w szerokiej gamie kolorów.

Meble modułowe – postaw na kreatywność

Ciekawym produktem oferowanym przez producentów są meble modułowe. Nowoczesna konstrukcja sprawia, że elementy danej kolekcji możemy wykorzystywać osobno lub razem. Poprzez kilka prostych ruchów połączymy elementy i stworzymy wygodną sofę narożną. Meble takie dają wiele możliwości aranżacji i szansę na ciągłe zmiany w strefie wypoczynkowej.

Previous ArticleNext Article