Dom i Wnętrze

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamywaczami?

Bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich powinno być dla nas priorytetem. Odpowiednie zabezpieczenie mieszkania, bliskich i mienia to współcześnie temat bardzo często poruszany, nie tylko w kwestii najnowocześniejszych zabezpieczeń. Jakie rozwiązania powinniśmy wziąć pod uwagę?

Zamki w drzwiach – czy mogą nas czymś zaskoczyć?

Dla wielu osób bezpieczeństwo mieszkania kojarzy się wyłącznie z zamkami w drzwiach. Okazuje się jednak, że cały system drzwi powinien być dobierany właśnie ze względu na bezpieczeństwo: zamki to jedynie jego dopełnienie. Obecnie producenci drzwi wejściowych oferują nam ciekawe technologie związane z dodatkowymi ryglami, wzmocnionymi futrynami. Dzięki nim wyważenie drzwi stanie się znacznie trudniejsze. Podobnie jest z zamkami: firmy specjalizujące się w zamkach do drzwi stale ulepszają swoje produkty, aby skuteczniej chroniły one przed włamaniem.

Czy okna mogą zadbać o nasze mienie?

Drugim bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa w domu są oczywiście okna i drzwi balkonowe. Tu również producenci stale proponują nam najnowsze rozwiązania. Szacuje się, że ponad 50% włamań do domów i mieszkań odbywa się właśnie przez okna i drzwi balkonowe – mówią pracownicy marki Internorm, o której poczytamy na stronie okna-internorm.pl. Oferowane przez markę drzwi i okna posiadają podwójny system rygli i zapadek, pozwalające na uzyskanie wysokiej klasy ochrony przed włamaniami. Stolarka okienna oferowana przez tę markę w ogóle zasługuje na uwagę: zastosowanie wysokiej klasy tworzyw sprawia, że okna dają bezpieczeństwo i doskonałą izolację termiczną.

Czujniki i alarmy

W przypadku dużych posesji dobrym pomysłem jest również zastosowanie czujników ruchu lub też kamer. Alarmy instalowane w domach pozwolą na odstraszenie potencjalnego włamywacza oraz na zaalarmowanie sąsiadów, ochrony.

Previous ArticleNext Article